Gloria Bistrita 1-1 Astra Ploiesti! (Predescu 78 / Rohat 88)

Gloria Bistrita Astra Ploiesti Superliga
Data publicarii: Sambata 31 Iulie 2010, 18:00
Data actualizarii: Sambata 31 Iulie 2010, 20:04

Gloria Bistrita a terminat la egalitate, scor 1-1, cu Astra Ploiesti in etapa a doua a Ligii I.

Golul echipei Gloria a fost inscris de Predescu, in minutul 78. Pentru Astra a marcat Rohat, in minutul 87, din penalti.

Moraes a trimis mingea in poarta echipei oaspete, in minutul 40, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Predescu a deschis scorul, in minutul 78, cu un sut pe jos din afara careului.

In minutul 86, centralul Istvan Kovacs a acordat penalti pentru Astra, la o interventie a lui Velcovici la Mihalcea.
Penaltiul a fost transformat, un minut mai tarziu, de Rohat.

Gloria Bistrita: 22. Albut - 17. Saceanu, 7. Coroian, 18. Frasinescu, 5. Velcovici - 30. Bajenaru (28. Bawab '79), 29. Anton (25. Predescu '64), 6. A. Muresan, 2. C. Petre - 10. Moraes, 11. De Souza (20. De Pina '52). Manager: Laurentiu Reghecampf. Director tehnic: Remus Vlad.

Astra Ploiesti: 12. Ebede - 2. Matel (21. Fatay '84), 5. Rohat, 4. Mihalache, 17. V. Sandu - 18. Stratila, 11. Bornosuzov, 8. Takayuki, 23. V. Dinu - 19. Lukacs (7. Popara '71), 9. Vadrariu (15. Mihalcea '78). Antrenor: Mihai Stoichita.

Cartonase galbene: Velcovici '59, A. Muresan '80, Frasinescu '87 / Bornosuzov '88
Arbitri: Istvan Kovacs (central) – Daniel Hulubei, Iulius Timar (asistenti) - Paul Unimatan (rezerva)
Observatori: Alexandru Popescu, Nicolae Grigorescu

La partida au asistat aproximativ 2.500 de spectatori.

Antrenorul Astrei Ploiesti, Mihai Stoichita, suspendat la acest meci, a urmarit partida alaturi de presedintele Petre Buduru din zona aflata in fata mesei presei, deasupra bancii de rezerve a echipei sale. Si la precedentul meci in care a fost la Bistrita, in returul campionatului trecut, atunci cand pregatea echipa Steaua, Stoichita a fost suspendat si a asistat la partida din acelasi sector.

Gloria Bistrita a lansat, sambata, cu ocazia meciului cu Astra, primul de pe teren propriu in noua editie a Ligii I, primul numar al revistei oficiale a clubului, "Fan Gloria Magazin".