"Gaman a mai gresit impotriva noastra! Vom cere sa nu ne mai arbitreze!" Atac incredibil al lui Danciulescu

Superliga
Data publicarii: Vineri 11 August 2017, 11:57
Data actualizarii: Vineri 11 August 2017, 12:02

Dinamovistii au lansat acuzatii dure la adresa arbitrului George Gaman dupa partida cu CFR Cluj.

Ionel Danciulescu a declarat dupa infrangerea din meciul cu CFR Cluj ca arbitrul George Gaman a mai gresit impotriva echipei sale si a precizat ca va cere Comisiei Centrale a Arbitrilor sa nu-l mai delege la partidele dinamovistilor.

"In momentele acestea simt o mare suparare, frustrare si dezamagire, la fel ca intreaga echhipa pentru ce s-a intamplat aseara. E frustrant ca nu poti sa pleci cu un punct dintr-o partida pe care ai dominat-o, mai ales in partea a doua. si asta din cauza unui om care ar trebui sa fie impartial si care a judecat o faza in care doar el putea sa o faca.

Si aici nu vorbim de arbitri in general, vorbim de George Gaman, deoarece cu el la centru Dinamo are o istorie negativa. Pana acum speram sa fie o coincidenta nefericita, dar cand vezi ca la marea majoritate a meciurilor in care esti arbitrat de el greseste impotriva ta e clar ca e o oarecare intentie. Nu stiu daca el a avut pozitionarea corecta sa vada penaltiul.

Cu dreptatea nu facem nimic, deoarece punctul nu il primim inapoi. Am sa vorbescu cu Adi Mutu si cu domnul Negoita sa facem o sesizare la Comisia Centrala a Arbitrilor ca George Gaman sa nu ne mai arbitreze pe viitor. E normal sa existe greseli de arbitraj, dar exista o istorie in spate la George Gaman" a spus Danciulescu la Digisport.

CFR Cluj a invins-o cu 1-0 pe Dinamo - unicul gol a fost marcat dintr-un penalti controversat acordat de centralul George Gaman si de la gazde au fost eliminati Mario Camora si Juan Culio. Golul a fost inscris de Culio, in minutul 37, dintr-un penalti acordat pentru un hent in careu al lui Nedelcearu. Mario Camora a fost eliminat direct in minutul 83, pentru un fault dur la Nascimento. in minutul 90+2 a fost eliminat de la gazde si Juan Culio, dupa ce a primit al doilea cartonas galben.

Sursa: News.ro