FC Brasov 0-0 Astra! Ploiestenii au terminat in 9 oameni!

Astra Ploiesti FC Brasov Superliga
Data publicarii: Sambata 08 August 2009, 18:20
Data actualizarii: Sambata 08 August 2009, 20:46

FC Brasov nu a reusit sa invinga pe Astra Ploiesti, echipa care a terminat meciul in noua omeni. La final, ploiestenii s-au bucurat ca dupa o victorie, iar jucatorii Brasovului i-au aplaudat la final, conform normelor impuse de LPF.

Din minutul 26, Astra a evoluat in inferioritate numerica, dupa ce jucatorul Georgian Paun a fost eliminat de arbitrul Catalin Busi pentru cumul de cartonase, in urma a doua faulturi de joc.

In minutul 48, Chiacu a primit o pasa la circa 7-8 metri de poarta si, singur cu Danut Coman, a reluat cu latul pe mijlocul portii, direct in portarul formatiei brasovene.
In minutul 71, antrenorul Viorel Moldovan l-a introdus in teren pe Alexandru Piturca, ocazie cu care atacantul a debutat astfel pentru FC Brasov, dupa ce sezonul trecut a evoluat la Pandurii Targu Jiu.

In minutul 90, arbitrul Catalin Busi l-a eliminat pe Alexe, dupa ce acesta a lovit un brancardier care vroia sa-l urce pe targa, pentru a-l scoate din suprafata de joc.

FC Brasov: D. Coman, 3. Ezequias, 23. N. Constantin, 4. Abrudan, 20. I. Voicu, 7. C. Munteanu, 10. Ilyes, 8. N. Grigore, 14. M. Roman, 9. Hadnagy, 11. Zaharia

Astra Ploiesti: 12. Cr. Munteanu, 4. Mihalache, 5. Rohat, 3. Oprsal, 25. Craciun, 11. Alexe, 21. Predescu, 20. V. Gheorghe, 8. Seto, 14. G. Paun 1.

Arbitri: Catalin Busi (central) - Mihai Artene, Ionut Babadac (asistenti) - Catalin Popa (rezerva).
Observatori: Ioan Marginean, Laszlo Sajtos.

Palmares general: 8 3 2 3 6-8
Primul meci: 1-1, la 13 noiembrie 1999, la Ploiesti;
Scor maxim: 0-3, la 18 august 2001, la Ploiesti;
Singurul punct castigat de oaspeti: 1-1, la 30 noiembrie 2002
Ultimul meci jucat la Brasov: 1-1, la 30 noiembrie 2002