Fanii rivalelor au TURBAT de furie! Cand il transfera Steaua pe Coltescu? :) Statistica din 16 meciuri il face 99.9% stelist

Superliga
Data publicarii: Luni 07 Octombrie 2013, 09:57
Data actualizarii: Luni 07 Octombrie 2013, 16:04

►Special “High, Olanda”, vineri 19:00 ►Anglia – Muntenegru, vineri 22:00 Sport.ro ►Suedia – Austria, vineri 22:00 Voyo

Rivalii Stelei au innebunit la meciul cu Vaslui si au semnalat greselile grave de arbitraj ale centralului Sebastian Coltescu. Din cele 4 decizii majore trei au fost gresite. Singura decizie corecta a fost eliminarea lui Sanmartean.

Lui Coltescu i-au fost imputat faptul ca nu a dat penalty la faza in care Temwanjera a fost faultat in careu de Szukala, in minutul 27. In minutul 34, Madson a fost eliminat usor dupa ce a vazut al doilea cartonas galben. A treia greseala a centralului craiovean a fost scorul de 0-1, cand Cerniauskas a fost eliminat usor dupa ce l-a faultat pe Piovaccari.

Statistica cu Coltescu la centru ridica si mai multe intrebari. Din 16 meciuri jucate Steaua a pierdut unul singur. Este vorba de un meci impotriva celor de la Unirea Urziceni, cand managerul echipei era huliganul Stoica.

Statistica detaliata arata ca 90% din erorile facute de Coltescu au fost in favoarea Stelei.