Petrolul de zece. Zece meciuri fara victorie | Fosta detinatoare a Cupei, intr-o situatie critica, dupa inca un semiesec pe teren propriu: Petrolul 1-1 Concordia

Petrolul Ploiesti Concordia Chiajna Liga I Superliga
Data publicarii: Luni 09 Noiembrie 2015, 22:35
Data actualizarii: Marti 10 Noiembrie 2015, 00:21

Petrolul 1-1 Concordia Chiajna | Ploiestenii continua agonia in Liga I, Zoubir le-a adus un punct pe teren propriu.

Petrolul si Concordia Chiajna au remizat in ultimul meci al etapei din Liga I.

Chiajna a deschis scorul repede, prin Serediuc, in minutul 13, dar gazdele au revenit in joc si au egalat in finalul primei reprize, in minutul 45+1, prin marocanul Abdellah Zoubir, aflat la primul sau gol in Liga I.

Petrolul a mai ratat sanse importante in repriza a doua prin Moussa (48), Nepomuceno (57) si Ghenev (78), dar scorul final a ramas 1-1.

Petrolul a ajuns astfel la zece meciuri fara victorie, dintre care sase esecuri si patru egaluri. Concordia are o singura victorie in ultimele nou partide.

Echipele folosite

Petrolul: Pecanha - Peteleu, Benga, Genev, Faug Porret - Ropotan, Bucsa - Nepomuceno, Zoubir, Varga - Moussa

Chiajna: Fl. Iacob - Barboianu, Mamele, Sarghi, Bucurica - Giurgiu, Bruno Madeira - Serediuc, Purece, Rasdan - M. Constantinescu