Cristiano Bergodi rămâne cu picioarele pe pământ după victoria cu Universitatea Craiova: „Suntem departe de playoff!”

Superliga Cristiano Bergodi
Iosif Pintilie
Data publicarii: Vineri 28 Ianuarie 2022, 22:53
Data actualizarii: Vineri 28 Ianuarie 2022, 22:59

Sepsi OSK a învins-o pe Universitatea Craiova.

Trupa din Sfântul Gheorghe a trecut peste înfrângerea de la Botoșani și a câștigat meciul cu Universitatea Craiova cu 3-1, după ce a fost condusă cu 1-0. Covăsnenii au făcut un meci mare și au reușit să o învingă pe Craiova, echipă care se distanțează tot mai tare din fruntea clasamentului.

Cristiano Bergodi, fost antrenor în Bănie, a vorbit despre victoria care o aduce pe Sepsi la șase puncte de olteni.

Craiova poate părăsi locurile de playoff, dacă Farul și Rapid își câștigă meciurile.

Întâlneam o echipă bună și îmi era teamă, Craiova are jucători buni. Cunoșteam bine fotbaliștii lor, am amintiri frumoase de acolo.

Jucătorii mei au făcut un meci extraordinar, mai ales în a doua repriză. În prima am avut probleme, dar au jucat bine și a fost mai multă încredere la jucătorii-cheie ai echipei.

Am controlat jocul, n-am riscat aproape nimic în repriza a doua. A fost probabil un accident cu Botoșani.

Am luat un gol care nu era valabil și poate că jucătorii mei s-au descurajat și atunci le-am dat mai multă încredere în repriza a doua. Sunt foarte mulțumit de toată echipa, e un grup unit. Am câștigat un meci care nu a fost ușor”, a declarat Cristiano Bergodi, după meci.