Coman: "Nu a fost FAULT la Rusescu, a fost o simpla faza de joc!"

Dani Coman Rapid Superliga
Data publicarii: Vineri 25 Februarie 2011, 22:27
Data actualizarii: Vineri 25 Februarie 2011, 22:32

Rapid 1-0 Unirea / Dani Coman spune ca nu l-a atins pe Rusescu in minutul 13 al meciului cu Unirea, cand Rusescu l-a driblat si se indrepta spre gol.

"Am vorbit cu Rusescu la pauza, nu l-am atins deloc. E pacat, trebuia sa se continue faza. A fost o faza simpla de joc, nu vreau sa comentez evolutia mea." a spus Coman la gsptv.

"A fost un meci greu, terenul aproape impracticabil. Ne dorim sa castigam indiferent de conditiile meteo. Suntem fericiti ca am castigat. Importante sunt cele 3 puncte. Este frig, dar asta este meseria noastra, o facem cu drag. Am inghetat si noi si suporterii, dar suntem fericiti pentru aceasta victorie.

"Le multumesc suporterilor care m-au aplaudat, sunt convins ca ei ma plac asa cum ii plac si eu pe ei. Sper sa avem o satisfactie majora la finalul campionatului asa cum o faceam pe vremuri cand castigam trofee.

Titlul este un obiectiv realizabil." a mai spus Dani Coman.