CFR 1-1 Steaua (Dubarbier / Dayro)

LIVE Steaua Superliga
Data publicarii: Vineri 26 Septembrie 2008, 20:26
Data actualizarii: Vineri 26 Septembrie 2008, 22:37

CFR a trecut de Roma, Steaua s-a impiedicat cu Bayern. In meciul direct, insa, CFR si Steaua au dat dreptate patronilor: campionatul e mai important decat Liga. CFR nu a mai castigat cu Steaua de pe vremea lui Dorinel Munteanu. 1-1, avantaj Dinamo si Steaua pastreaza distanta de cinci puncte fata de campioni.

90+1'Bogdan Stancu trage din voleu de la 25 de metri, dar mingea trece pe langa poarta lui Stancioiu.
90'Arbitrul de rezerva arata trei minute de prelungire.
88'Joc pe contre. Cele doua vor sa dea lovitura de gratie, dar fara succes.
85'Schimbare Iese Dayro Moreno, intra Bogdan Stancu.
84'Cadu respinge balonul din fata lui Petre Marin.
80'Greseala imensa a lui Stancioiu. Arthuro lobeaza o minge peste portarul campioanei, dar norocul gazdelor e ca balonul nu a fost pe cadrul portii. Szekely, aflat in apropiere, este deposedat de Tony.
77'Dubarbier il depaseste pe Petre Marin, dar "Ghepardul" isi prelungeste prea mult balonul.
76'Lovitura libera pentru CFR Cluj. Trica executa cu efect, dar Ghionea acopera bine. Faza ramane fara rezultat.
74'Petre Marin ii paseaza lui Arthuro, dar acesta greseste pasa decisiva pentru Dayro Moreno.
72'Cartonas galben Arthuro primeste cartonasul galben dupa o intrare cu talpa la Tony.
71'Kone suteaza putenic de la 20 de metri, dar Zapata retine in doi timpi. La faza imediat urmatoare, portarul stelist este nevoit sa plonjeze la picioarele lui Dubarbier pentru a retine balonul.
70'Schimbare Iese Juan Carlos Toja, intra Tiago Gomes.
70'Toja suteaza de la 30 de metri, Stancioiu respinge in fata, dar Arthuro nu are forta sa trimita balonul in poarta.
69'Lovin incearca o pasa pentru Toja, dar executia inchizatorului Stelei este imprecisa.
67'Jocul Stelei nu se mai leaga. Gazdele sunt din ce in ce mai insistente in atac, dar Petre Marin ii sufla, in ultima clipa, mingea lui Dubarbier.
66'Culio il intoarce pe Toja, iar columbianul este nevoit sa il faulteze pe argentinian. Acelasi Culio executa lovitura libera, dar Kone trimte cu capul peste poarta lui Zapata.
61'Arthuro este la un pas de autogol. Culio executa o lovitura libera de pe partea dreapta, iar atacantul brazilian le-a dat emotii stelistilor.
60'Balbaiala in apararea Stelei, dar Kone nu profita si este obligat sa intoarca balonul.
58'Schimbare Iese Didi, intra Eugen Trica.
58'Ocazie pentru Steaua. Ogararu centreaza de pe partea dreapta, iar Arthuro reia cu capul de la 10 metri. Stancioiu se intinde si respinge in corner.
56'Schimbare Iese Semedo, intra Janos Szekely.
55'Dayro il angajeaza pe Arthuro, insa Stancioiu iese si retine in fata atacantului Stelei.
53'Ocazie pentru CFR Cluj. Dani recupereaza o minge la mijlocul terenului, face o cursa de 30 de metri, ii paseaza lui Culio, dar sutul argentinianului trece peste poarta lui Zapata.
51'Arthuro se resimte dupa un contact cu Gabi Muresan. Atacantul stelit se ridica pana la urma si continua jocul.
50'Culio este faultat de Toja la 25 de metri de poarta lui Zapata. Gabi Muresan executa puternic in zidul stelist.
49'Pereira este deposedat de Nicolita, dar Dayro Moreno greseste pasa.
48'Actiune de atac a gazdelor. Dubarbier este blocat in ultima clipa de Ogararu care trimite mingea in corner.
47'Prima faza de atac a Stelei. Banel Nicolita centreaza de pe partea dreapta, Tony nu reuseste sa respinga, insa Semedo rateaza voleul.
46'A Iinceput repriza a doua. Cei doi antrenori nu au facut nicio schimbare.

45: Final prima repriza. Augustus Constantin pune capăt primei reprize. CFR Cluj şi Steaua se află la egalitate, scor 1-1. Oaspeţii au deschis scorul prin Dayro Moreno, iar CFR Cluj a egala prin Dubarbier.
45+2'Toja încearcă o pasă cu exteriorul pentru Dayro Moreno, dar execuţia mijlocaşului stelist este imprecisă.
45'Meciul se încinge. Apar tot mai multe faulturi la centrul terenului, însă Augustus Constantin refuză să scoată cartonaşul galben.
42'Dayro Moreno păcăleşte doi apărători ai CFR-ului, îi pasează în centru lui Semedo, dar şutul lobat al "Panterei" trece peste poarta lui Stăncioiu.
40'Lovin este faultat de Gabi Mureşan. Bănel Nicoliţă execută lovitura liberă, dar apărarea Clujului respinge.
36: Dubarbier egaleaza pentru CFR cu un sut care l-a pacalit pe Zapata!
29'Ploaie de centrari in careul stelist, dar fara niciun rezultat pe tabela de marcaj.
27'CFR Cluj incepe sa preseze. Tony suteaza de la marginea careului, dar unul din fotbalistii Stelei deviaza in corner.
27'Cartonas galben Semedo primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Dani.
26'Peste numai un minut, Culio incearca si el poarta lui Zapata, dar sutul sau de la 20 de metri, trece de putin peste poarta columbianului.
25'Ocazie imensa pentru CFR Cluj. Gabi Muresan trage de la 25 de metri, mingea il depaseste pe Zapata, dar bara se opune egalarii.
22'Cartonas galben Ogararu primeste cartonasul galben dupa un conflict cu Pereira. In faza precedenta, Culio a fost blocat in careu de apararea stelista, dar Augustus Constantin a lasat jocul sa continue, spre nemultumirea mijlocasului CFR-ului.
20'Stancioiu degajeaza, mingea ii cade lui Didi pe mana, iar tusierul semnalizeaza un hent la atacantul CFR-ului.
18'Jocul curge in favoarea oaspetilor. Gazdele nu au avut nicio faza de poarta, desi au trecut 18 minute din aceasta partida.
17'Culio este faultat din nou de Lovin. Argentiniaul ii cere lui Augustus Constantin sa il avertizeze pe stelist, fara succes insa. La faza urmatoare, Arthuro deviaza, din nou, cu capul pe spate pentru Banel Nicolita, dar mijlocasul stelist este deposedat in ultima clipa de Sousa.
14'Muresan ii paseaza lui Culio pe partea stanga, dar eroul CFR-ului de pe Olimpico se afla in pozitie de offside.
13'CFR Cluj nu gaseste solutii pentru a se apropia de Poarta lui Zapata. De cealalta parte, Banel Nicolita incearca un sut de la 25 de metri, dar executia stelistului este imprecisa.
12'Semedo centreaza de pe partea stanga, dar Stancioiu iese si retine balonul.
11'Steaua continua sa paseze nestingherita la mijlocul terenului, in timp ce gazdele mizeaza in acest inceput de partida pe cartea contraatacului.
Min9: Dayro Moreno deschide scorul pentru Steaua cu un sut pe sub Stancioiu
7'Faza frumoasa de atac a gazdelor. Culio recupereaza o minge in propria jumatate de teren, ii paseaza lui Didi in centru, dar sutul brazilianului de la 25 de metri este blocat de zidul format din Goian si Ghionea.
5'Steaua combina la mijlocul terenului incercand sa-si fixeze adversarul. Lovin incearca sa "rupa" ritmul, insa serviciul inchizatorului Stelei pentru Semedo este imprecis.
3'Lovitura libera pentru CFR Cluj de pe partea stanga dupa ce Culio a fost faultat de Lovin. Lovitura libera este bine executata, Ghionea aluneca, mingea ajunge la Pereira, dar fundasul stanga al CFR-ului greseste centrarea. Apararea stelista reuseste sa respinga.
1'O prima faza de atac a Stelei, insa pasa pentru Banel Nicolita este respinsa de apararea Clujului. La faza imediat urmatoare, Semedo este incomodat de Banel, astfel ca faza oapetilor ramane fara rezultat.
1'Inceput de joc Augustus Constantin fluierul startul derby-ului din Gruia. Steaua are lovitura de inceput.

CFR Cluj: Stancioiu - Tony, Cadu, Souza, Pereira - Muresan, Dani, Dubarbier, Didi, Culio - Kone
REZERVE: Nuno Claro, Toma, Trica, Oberman, Ruiz, Panin, Deac

STEAUA: Zapata - Ogararu, Goian, Ghionea, P Marin - Lovin - Nicolita, Dayro Moreno, Toja, Semedo - Arthuro
REZERVE: Cernea, Golanski, Szekely, Tiago, Stancu, Kapetanos, Baciu

Pentru rezultate LIVE, statistici si clasamente intra pe sport.ro/livescores.