CFR 2-0 Otelul! Dubla Muresan, gol genial din lovitura libera! CFR s-a dus la 5 puncte in fata lui Dinamo! Fanii tipa: "BLAT ordinar!"

Superliga
Data publicarii: Luni 26 Martie 2012, 20:54
Data actualizarii: Luni 26 Martie 2012, 20:54

CRY: Se feresc de minge la goluri! Hahaha! Stau pe loc si al doilea gol nu alearga unul catre minge! Tribut din campionatul trecut, asta e Romania, mi-e scarba! Cu Steaua isi dau sufletul pe teren moldovenii penibili!

ECHIPELE DE START:

Cfr ClujBeto - Maftei, Cadu, Piccolo, Camora - G. Muresan - Sougou, Peralta, Vranjes, Bastos - Kapetanos
Antrenor: Jorge Costa
Rezerve: Stancioiu, Ronny, Hora, Celestino, Rui Pedro, Nuno Diogo, L. Ganea

Otelul: Branet - Ljubinkovici, Perendija, Sg. Costin, Salageanu - Giurgiu, I. Neagu - Antal, Didi, Stromajer - Punosevac
Antrenor: Dorinel Munteanu
Rezerve: Grahovac, Sarghi, I. Filip, L. Iorga, Viglianti, Pena, Cojoc

FINAL DE MECI, CFR are 50 de puncte, cu 5 mai multe decat Dinamo, de pe 2.

mimie: 1 nu ajungea? il fabricati si pe al 2-lea ? Vai de capul tau, Dorinele...Fault in atac la Muresan si apararea... se intoarce cu spatele...blatistul dreaq

82' Muresan, lasat singur in careu, inscrie de la 11 m cu un sut simplu si face 2-0 pe tabela.

lulix_73: O perstatie penibila de ambele parti, dar ce e mai curios faultul facut de Didi ( venit de la CFR ) si zidul facut de cei de la Otelul ... Deh , prietenii mai vechi ... ( vezi cum a castigat Otelul anul trecut dar mai ales cu ajutorul cui ?! )

74' Muresan inscrie din lovitura libera, de la marginea careului. Mingea trece prin zid, desi toti galatenii faceau fortareata in fata lui Branet! E 1-0 la CFR!

73' Galben Didi

66' Schimbare Iese Bastos, intra Ronny

66' Schimbare Iese Cojoc, intra Sarghi

56' Ocazie mare CFR! Vranjes bate pentru Cadu, dar mingea trece putin peste poarta

49' Sergiu Costin intra cu talpa, Avram nu arata nimic

La pauza, gabi spune: meci interesant, pe de o parte CFR trebuie sa-si apere locul, pe de alta parte Otelul vrea mai mult si spera la Europa...eu zic ca se termina egal chiar daca CFR e mult mai puternica

serban: CFR-ul fara Kapetanos este ca Messi fara Xavi (adica 0) :)

40' Iese Salageanu, accidentat, intra Cojoc

Dupa 40 de minute, fanii cred ca CFR-ul va lua cele 3 puncte.
Cat se termina CFR - Otelul?

• Total voturi: 4951
  • Bate sigur CFR-ul

1475 voturi(29.79%)
  • Otelul castiga! A se citi, Steaua si Dinamo :)

1327 voturi(26.80%)
  • O sa fie egal!

1111 voturi(22.44%)
  • Iar castiga arbitrii!

1038 voturi(20.97%)

34' Muresan trimite periculos din lovitura libera, din afara careului. Mingea trece putin peste poarta lui Branet!

26' Respinge Beto, Otelul cauta golul la CFR! Cine deschide scorul?

cristian zice: Otelul in ultimele meciuri sa descurcat binisor si nu ar fi o surpriza sa o inviga pe CFR chiar dak CFR a dominat inceputul meciului

24' Salageanu suteaza peste zid. Si peste poarta!

18' Kapetanos vede galben si nu joaca la Vaslui, etapa viitoare. Grecul a incercat sa opreasca un adversar sa execute un aut. A fost schimbat imediat, cu Liviu Ganea, aratand ca, de fapt, avea probleme medicale si nu mai putea sa continue oricum meciul.

hotii: Asta e cel mai tare duel! Aia care au furat titlul cu arbitrii sezonul trecut vs aia care fura anul acesta! Iar cu piticu de Avram la centru, va fi interesant!

11'  Kapetanos reia pe spate, Perendija lufteaza, iar Bastos trimite in bara!!

4'   Ocazie Otelul! Retine greu Beto in fata lui Giurgiu

1' A inceput meciul!

Otelul isi joaca astazi la Cluj ultima carte. Una a orgoliului, pentru ca titlul e departe de campioana sezonului trecut. 4-0 s-a terminat meciul tur de la Galati. Dorinel spera la o razbunare.

"La Cluj vom avea un meci extrem de greu, dar o sa ne jucam sansa. Nu mergem in excursie la Cluj, avem mare nevoie de puncte. Vreau sa jucam cat mai bine si sa parasim terenul neinvinsi", a spus Munteanu.