GESTUL pentru care Boloni a fost trimis in tribune: "Sunt furios. Totul a fost impotriva noastra!"

Superliga
Data publicarii: Duminica 20 Februarie 2011, 13:21
Data actualizarii: Duminica 20 Februarie 2011, 13:32

Boloni traieste periculos in Franta, unde este pe penultimul loc cu Lens. In ultimul meci a pierdut cu 2-3 in fata celor de la Sochaux si a fost eliminat de catre arbitru pentru proteste.

Boloni, care a fost trimis in tribune in minute 66, ii reproseaza arbitrului Bartolomeu Varela ca nu a acordat doua lovituri de pedeapsa la Maoulida (primul minut) si Démont (63), dar si ca a fluierat un fault "imaginar" la Queudrue, in urma caruia echipa Sochaux a marcat din lovitura libera.

"Sunt furios. Prefer sa spun ca nu am avut o prestatie asa cum ne-am fi dorit. Am inceput meciul prea nervosi. Sunt obligat sa recunosc ca nu a fost cel mai bun meci al nostru. Totul a fost impotriva noastra. Aroganta arbitrului l-a impiedicat sa vada lucrurile clar. Trebuie insa sa salut conditia sa fizica, deoarece a fost tot timpul bine plasat...El a venit sa-mi spuna: «Poate am gresit, dar nu-mi pasa, iar dumneavoastra mergeti in tribune»", a afirmat tehnicianul roman.

CLICK AICI pentru VIDEO!

Si presedintele clubului RC Lens, Gervais Martel a criticat arbitrajul: "Se spune ca in sport si in special in fotbal, echipele aflate pe ultimele locuri sunt tratate altfel. Inainte nu credeam asa ceva. Insa, cu cat trec mai multe saptamani, cu cat observ mai mult acest lucru".

Dupa 24 de meciuri, RC Lens ocupa locul 19 in campionat, penultimul, cu 24 de puncte.