Bilasco, golul anului in Liga I: Gloria Buzau 1-5 Unirea Urziceni (Bilasco '5, 35, Paduretu '24, Rusescu '25, Apostol '90/Sanchez '40)

Gloria Buzau Unirea Urziceni Superliga
Data publicarii: Marti 07 Aprilie 2009, 16:57
Data actualizarii: Marti 07 Aprilie 2009, 18:56

Unirea Urziceni a lui Dan Petrescu stie sa si atace! Echipa de pe locul 2 din Liga I s-a distrat in deplasarea de la Buzau, intr-un meci in care Bilasco a reusit golul returului.

Gloria Buzau este pe ultimul loc in clasament cu 6 puncte si spera sa mai adune puncte pentru a nu intra in Liga a II-a pe minus. Nu a fost sa fie cu Unirea Urziceni, care a venit montata sa faca spectacol. Si pentru ca lucurile sa fie si mai grave la Buzau, arbitrul l-a eliminat la 0-0 pe Mera. Elevii lui Dan Petrescu au facut o prima repriza de vis, reusind sa inscrie in minutele 5, 24, 25 si 35, pentru un 4-1, dupa ce Sanchez a reusit sa reduca din diferenta. In repriza secunda, Apostol a mai punctat si elin minutul 90 si Unirea asteapta meciul lui Dinamo de la Craiova pentru a mai spera la titlu.