Gloria Bistrita 0-1 Inter Curtea de Arges (Frasineanu 25)

Gloria Bistrita Superliga
Data publicarii: Sambata 12 Septembrie 2009, 19:23
Data actualizarii: Sambata 12 Septembrie 2009, 21:32

Formatia Gloria Bistrita a pierdut, scor 0-1 (0-1), partida sustinuta, sambata, pe teren propriu, in fata echipei International Curtea de Arges, in runda a VI-a a Ligii I.

Golul echipei oaspete a fost marcat de Radut '24.

In minutul 24, mijlocasul formatiei oaspete, Frasineanu, a trimis un sut puternic de la 25 de metri lateral stanga, portarul Albut a respins balonul in fati si, pe faza, Radut a trimis in plasa din sase metri.

Mijlocasul senegalez Souleymane Keita, adus de la FC Botosani, a debutat pentru Gloria in Liga I.

Sergiu Homei a jucat primul meci pentru Gloria Bistrita, dupa imprumutul de la FC Dinamo.

Gloria Bistrita: 22. Albut - 21. Odoroaba (9. Keita '46), 18. Frasinescu, 6. A. Rus, 27. D. Sanmartean - 2. C. Petre (20. Homei '76), 14. Achim, 26. Enescu (7. Coroian '46), 30. Bajenaru - 10. L. Sanmartean - 24. Hora. Antrenor: Sandu Tabirca.

International Curtea de Arges: 22. Arcaba - 6. D. Matei, 3. Viera, 4. Izvoranu, 27. Al. Filip - 2. Bacila (28. Nasser '62), 14. Voiculet, 8. Vezan, 24. Frasineanu - 7. Radut, 5. E. Kone (21. Chiriches '90). Antrenor: Stefan Stoica.

Cartonase galbene: Achim '64, Bajenaru '69 / Frasineanu '27, Bacila '29, Radut '35, Arcaba '82.

Partida de la Bistrita a fost arbitrata de o brigada compusa din Ovidiu Hategan (central), Eduard Ungureanu si Florin Paunescu (asistenti), Dan Monea (rezerva). Observatorii jocului fiind Mircea Nesu si viorel Boit.

Jucatorii Gloriei au fost fluierati de public pe parcursul reprizei secunde, fanii scandand: "Demisia".

La partida de la Bistrita au asistat aproximativ 3.000 de spectatori, intre care s-au aflat si 35 de fani ai oaspetilor.