Pandurii 1-0 Gloria Buzau! (Stanga '45)

Gloria Buzau Pandurii Targu Jiu Superliga
Data publicarii: Miercuri 22 Aprilie 2009, 17:10
Data actualizarii: Miercuri 22 Aprilie 2009, 19:08

Echipa Pandurii Targu Jiu a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (1-0), formatia Gloria Buzau, intr-un meci din cadrul etapei a XXVI-a a Ligii I.

Golul echipei Pandurii a fost reusit, in minutul 45, de Florin Stanga, care a reluat cu capul, din interiorul careului, balonul venit din centrarea lui Constantin Grecu.
In minutul 84, mijlocasul formatiei Gloria Buzau, Alin Vigariu, a primit al doilea cartonas galben, fiind eliminat de pe teren.
Pandurii: 1. Stanca – 16. Rusu, 18. Martinovic, 4. Chibulcutean, 29. Grecu – 10. Vasilache, 21. Stanga, 24. Murgan, 25. Tremonti (15. Ghindeanu '73) – 23. Raskovic (77. Arieta '64), 28. Piturca (19. Andelkovici '87). Antrenor Sorin Cartu.
Gloria: 1. Arcaba – 3. Sandu, 23. Mera, 29. Bomfim (17. Popa '36), 4. Diogo – 34. Ademar, 30. Poparadu, 7. Chitu, 11. Mansour - 82. Sanchez (99. Axente '70), 16. Cojocnean (18. Vigariu '46). Antrenor Constantin Carstea.
Cartonase galbene: Grecu '74 / Cojocnean '33, Mansour '43, Vigariu '71, '84
Cartonas rosu: Vigariu '84
Partida a fost arbitrata de o brigada formata din Victor Berbecaru (centru), Florin Stinescu si Vladimir Urzica (asistenti). Arbitru de rezerva a fost Sorin Tarcea. Observatori la aceasta partida au fost desemnati Cornel Sorescu si Florin Gatejan.
Partida disputata pe stadionul Municipal din Targu Jiu a fost urmarita de aproximativ 6000 de spectatori.