Data publicarii: Vineri 21 Noiembrie 2008, 16:41
Data actualizarii: Vineri 21 Noiembrie 2008, 19:05

Sorinacio Cartu, mai tare decat italianul Trombetta. Pandurii trec de CFR prin dubla lui Florin Stanga, Trica reducand din diferenta. Plecat in Grecia dupa jucatori, Iuliu Muresan se poate gandi si la Protasov, liber de contract.

Pandurii vin dupa egalul de la Farul, CFR dupa victoria cu Argesul.

90+6'Final meci
90+5'Cartonas galben Cadu este avertizat pentru un fault din spate.
90+4'Florin Stanga incheie o actiune personala cu un sut pe langa poarta.
90+2'Sorin Cartu este trimis in tribuna de arbitru.
90+1'Cartonas galben Stanga este avertizat de Hategan.
90+1'A doua repriza se va prelungi cu patru minute.
88'Schimbare Iese Alexandru Piturca si intra Raskovic.
84'Schimbare Trombetta face ultima schimbare. Iese Sixto Peralta si intra Emmanuel Kone
83'Pereira il face knock down cu un sut puternic pe Vancea.
81'Lovitura libera pentru CFR. Trica centreaza, Manuel Jose reia pe spate, direct in bratele portarului gorjean.
80'Dubarbier reia din 5 metri o minge venita din corner, dar Stanca salveaza miraculos de le linia portii.
76'Schimbare Orac intra la Pandurii Tg. Jiu, in locul lui Ilie Iordache.
73'Stanga il gaseste pe Iordache, pe partea stanga, iar acesta suteaza in blocajul defensivei clujene, din careul de 16 metri.
71'Sut bun al lui Pereira de la 30 de metri, trecut putin pe deasupra portii.
70'Ghindeanu trage din alergare, de la 25 de metri, putin pe langa vinclul portii lui Stancioiu.
68'Schimbare Trombetta il scoate pe Deac si il introduce pe Manuel Jose.
66'Pereira trimite din nou peste poarta, dintr-o pasa primita de la acelasi Trica.
65'Ghindeanu suteaza in bara cu poarta goala, dar meciul fusese oprit pentru fault la portar.
63'Trica dribleaza prea mult in careul de 16 metri, ii paseaza in spate lui Pereira care suteaza mult deasupra portii.
61'Dubarbier suteaza pe langa poarta de la mai bine de 35 de metri.
60'Cartonas galben Pereira este avertizat de "centralul" Hateganu,
58'Gooool, Clujul! CFR reduce din handicap: Trica inscrie cu capul din centrarea de pe dreapta a lui Panin.
57'Cartonas galben Popete este avertizat pentru trageri de timp.
57'Piturca face o cursa de 50 de metri pe dreapta, reuseste sa centreze, dar mingea trimisa de el nu ajunge la vreun coechipier.
55'Schimbare La Pandurii iese Nalati intra Murgan
53'Y. Kone suteaza din unghi, din interiorul careului, dar mingea loveste transversala.
49'Cartonas galben Trica primeste cartonas galben pentru o intrare dura la mijlocul terenului.
48'Trica trimite cu capul din 12 metri, dar Stanca prinde cu siguranta.
47'Y. Kone rateaza prima ocazie de gol din repriza secunda, dupa o faza creata de Dubarbier,
46'Schimbare Prima schimbare a meciului intra Trica iese Culio.
46'Inceput repriza a doua

45+1'Doua minute de prelungire se arata de la margine
45'Gooool!!! Florin Stanga inscrie din voleu de la 10 metri, dupa o faza spectacol creata de Piturca.
42'Culio suteaza de la 25 de metri in bratele lui Stanca.
37'Y. Kone apare surprinzator langa fundasii pandurilor, dar reia pe langa poarta de la 10 metri.
35'Alexandru Piturca obtine o lovitura libera de la 32 de metri. Nalati suteaza pe mijlocul portii, Stancioiu prinde fara probleme.
33'A treia lovitura libera pentru clujeni din aceeasi pozitie din aceasta repriza, 30 de metri lateral stanga. Stanga respinge centrarea in careu a lui Culio.
31'Panin suteaza violent de la 30 de metri, dar mingea este stopata de aparatorii gorjeni.
25'Goool, Pandurii! Florin Stinga inscrie de la 8 metri, din pasa excelenta a lui Iordache.
25'Dubarbier suteaza de la 20 de metri, dar defensiva respinge sutul cfr-istului.
22'Nalati centreaza inalt de pe stanga, dar arbitrul fluiera fault la portar.
16'Lovitura libera de pe partea stanga. Cadu suteaza puternic dar zidul respinge.
15'Ambele echipe incearca sa construiasca, dar atacurile sunt stopate de defensive la 20 de metri de poarta.
10'Primul corner pentru CFR. Culio bate lovitura de colt, dar arbitrul fluiera fault in atac. 9'Lovitura libera de la 30 de metri, lateral stanga, dar defensiva pandurilor respinge centrarea lui Culio.
6'Ilie Iordache finalizeaza cu sut pe langa poarta clujenillor, o actiune personala pornita de la mijlocul terenului.
4'Echipele paseaza in lateral, fara a verticaliza vreun atac. Jucatorii sunt in perioada de tatonare.
1'Inceput de joc

Pandurii Targu Jiu: 1. Stanca - 14. Popete, 16. Rusu, 4. Chibulcutean, 6. Cardoso - 21. Stanga, 17. Vancea, 15. Ghindeanu, 8. Nalati (24. Murgan '55) - 30. Iordache (11. Orac '76), 28. Piturca (23. Raskovici '87). Antrenor: Sorin Cartu.

CFR Cluj: 44. Stancioiu - 4. Panin, 20. Cadu, 27. Galiassi, 33. Pereira - 8. Peralta (28. E. Kone '82), 31. Dani - 7. Dubarbier, 77. Deac (5. M. Jose '68), 19. Culio (10. Trica '46) - 17. Y. Kone. Antrenor: Maurizio Trombetta.

Cartonase galbene: Popete '57, Stanga 90+1 / Trica '49, Pereira '60, Cadu '90+4.