THRILLER! Viitorul a dat 4 goluri in 39 de minute dar a avut emotii! Bejan si-a dat un autogol ULUITOR! Si-a sutat mingea in fata! Viitorul 4-3 Otelul

Superliga
Data publicarii: Sambata 30 Noiembrie 2013, 20:22
Data actualizarii: Sambata 30 Noiembrie 2013, 20:48

►O Țîră de Olanda! Românul e titular duminică, în direct la Sport.ro și Voyo.ro: 13:30 ADO Den Haag – Ajax și 15:30 Feyenoord – PSV

SCOR FINAL - VIITORUL 4-3 OTELUL

min 90+3. GOL Otelul! Henrique il lobeaza pe Buzbuchi, Bejan incearca sa degajeze pe spate la 1m de poarta insa mingea il loveste in fata si intra in poarta!

min 84 - Baluta loveste transversala dupa ce rateaza o centrare

min 78 - Sipovic marcheaza din fata portii, dupa ce Miselaricu a deviat cu capul

min 75 - Henrique marcheaza primul gol de cand a venit la Galati cu un sut de la marginea careului!

min 73 - Dica suteaza de la distanta, iar Branet prinde cu greu

min 64 - Dica intra la Viitorul il locul lui Axente

min 46 - incepe repriza secunda!

PAUZA

min 39 - GOL Viitorul! Mitrea mai executa o lovitura libera la care portarul Branet nu are ce face. Mijlocasul face dubla.

min 22 - GOL Viitorul! Gavra suteaza in bara, iar mingea sare la Axente, care marcheaza al doilea gol in doua minute!

min 20 - GOL Viitorul! Axente scapa pe contraatac si inscrie cu un sut puternic la coltul scurt.

min 6 - GOL Viitorul! Mitrea deschide scorul dupa ce bate o lovitura libera de la 25 de metri, iar mingea este deviata de zid.

min 1 - incepe meciul

VIITORUL: Balauru - Nikolov, Bejan, Larie, Tosca - Benzar, Al. Lazar - Baluta, Gavra, Mitrea - Axente

Rezerve: Buzbuchi, Putanu, Carstocea, Dica, I. serban, Daminuta, Emerson

Antrenor: Bogdan Arges Vintila

OTELUL: Branet - Milea, Sipovic, Sarghi, Murgoci - I. Filip, Cooper - Bajenaru, Marquinhos, Iorga - Henrique

Rezerve: Simaitis, Antunes, Miselaricu, Astafei, Gavrila, Dan Popescu, Tudorie

Antrenor: Ewald Lienen

Otelul are mare nevoie de victorie pentru a scapa de zona retrogradarii. Etapa trecuta, ambele echipe au pierdut (Otelul 1-2 Vaslui, Petrolul 3-0 Viitorul).

"Voi face si schimbari in echipa, le voi da sansa jucatorilor care n-au aceeasi calitate tehnica, dar poate au o alta ambitie. Am incercat sa avem un joc de posesie, placut pentru spectatori, dar vad ca nu da rezultate. Putem sa ne schimbam stilul pentru ca avem nevoie de rezultate", a declarat atrenorul Otelelului inainte de meci.