Dinamo, probleme in aparare! Doua gafe din partea lui Grecu, defensiva nu a rezistat decat o repriza: Dinamo 1-3 Dinamo Kiev!

Superliga
Data publicarii: Sambata 01 Februarie 2014, 14:24
Data actualizarii: Sambata 01 Februarie 2014, 14:24

► Fotbal in jurul lumii: de la Hollywood la Amsterdam! SUA – Coreea de Sud, sambata 00:00, si Utrecht –Ajax, duminica 13:30, LIVE Sport.ro si Voyo.ro!

Dinamo a fost invinsa in cel de-al doilea amical de la Marbella, 1-3 cu Dinamo Kiev.

'Cainii' nu au rezistat decat o repriza in fata unui adversar solid, care ocupa pozitia a doua in clasamentul din Ucraina.

A fost 0-0 la pauza, dar in partea a doua a jocului, defensiva lui Stoican a cedat. Grecu a gafat ca un incepator la primul gol inscris de ucrainieni si a gresit decisiv si la cel de-al treilea.

Dinamo a redus din diferenta in minutul 81, prin Dragos Grigore, care transformat o lovitura de la 11 metri.

Flavius Stoican a folosit urmatoarea formula: Balgradean (Samoila '61) – Rus (Velici '61), Thicot (Asanovici '81), D. Grigore (Nedelcearu '81), Barboianu – C. Matei (Grecu '46), Boubacar, I. Serban (Cioinac '55), S. Filip (Lazar '61) – Bilinski (J. Thomas '46), D. Rotariu (Tucudean '46).

Dinamo Bucuresti are programat urmatorul meci, luni, la ora 17.00, cu echipa chineza Guangzhou Evergrande.