Gloria de B: Bistrita 0-1 Urziceni!

Gloria Bistrita LIVE Unirea Urziceni Superliga
Data publicarii: Luni 20 Octombrie 2008, 15:10
Data actualizarii: Luni 20 Octombrie 2008, 16:58

Unirea Urziceni isi mentine statutul de favorita la primele locuri in Liga I si a castigat pe terenul unde Steaua a remizat in acest sezon.

Dan Petrescu si ai lui raman in umbra lui Dinamo si se apropie la un singur punct, in clasament, loc ce duce in tutul III preliminar al Ligii Campionilor. Urziceni castiga in urma unui gol inscris de capitanul Galamaz, in minutul 69, dupa ce Unirea a dominat tot meciul. Situatia Bistritei se complica si mai mult, acestia aflandu-se pe un loc greu de imaginat pentru Sabau la inceputul sezonului, 17, cu doar 7 puncte stranse in 11 meciuri.

Comentariu LIVE
87' Ocazie pentru Urziceni, dar Albut respinge cu piciorul.
69' Gol Urziceni. Galamaz deschide scorul cu o lovitura de cap.
45+1'Final prima repriza Se incheie prima repriza. Bistrita si Urziceniul se afla la egalitate, scor 0-0.
44'Cartonas galben Ciuca primeste cartonasul galben dupa un fault asupra lui Onofras.
43'Brandan executa o lovitura libera, Galamaz cade in careul Bistritei, dar Augustus Constantin lasa jocul sa continue.
40'Velcovici patrunde in careu, dar prefera un dribling in locul unui sut.
36'La faza imediat urmatoare, Epaminonda Nicu apare in pozitie de finalizare, dar sutul trece peste poarta lui Albut.
36'Diogo Ramos reia cu capul de la 10 metri, insa Arlauskis se intinde si scoate de sub bara.
34'Cartonas galben Marginean este avertizat de Augustus Constantin.
33'In replica, Anca suteaza de la marginea careului dar mingea trece de putin peste poarta.
32'Ocazie imensa a Unirii Urziceni. Onofras si Bilasco se incurca in careul bistritean, iar faza se incheie cu o finalizare slaba a atacanttilor oaspetilor.
29'Lovitura libera pentru Gloria Bistrita de la 25 de metri. Coroian executa, dar Arlauskis respinge in corner.
25'Actiune de atac a Unirii Urziceni finalizata de Paduretu cuun sut de la marginea careului. Albut retine fara probleme.
23'Onofras trage de la distanta, insa mingea ocoleste poarta lui Albut.
22'Actiune prelungita de atac a Unirii Urziceni. Mara centreaza in care pentru Bilasco, insa atacantul oaspetilor faulteaza in atac.
20'Schimbare Csaba Borbely iese, in locul sau intra Diogo Ramos.
15'Ocazie imensa pentru Bistrita. Centrare de pe partea stanga a lui Marginean, Anca recentreaza in centru, dar Borbely este blocat in ultima de Galamz.
14'Frasinescu centreaza, dar Galamaz respinge. Mingea ajunge la marginea careului la Hora, dar sutul mijlocasului Bistritei trece de putin peste poarta lui Arlauskis.
11'Onofras este lansat in careul gazdelor, dar Albut iese si retine din fata atacantului Unirii Urziceni.
10'Oaspetii au inceput mai bine partida, insa apararea Bistritei rezista. Elevii lui Ioan Ovidiu Sabau mizeaza mai mult pe cartea contraatacului.
1'Cartonas galben Frunza primeste cartonasul galben dupa o tragere de tricou la Hora.
1'Inceput de joc Augustus Constantin da startul meciului.

Pentru clasamente, statistici si rezultate LIVE intra pe sport.ro/livescores.