3 povesti din vestiar! A facut BOX cu Mutu si ii urca pe mese pe rapidisti cand se enerveaza! Cum il ameninta pe Prepelita cu o noua bataie:

Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Marti 25 Octombrie 2011, 09:40
Data actualizarii: Marti 25 Octombrie 2011, 09:46

Steaua 0-0 Rapid | Dani Coman l-a capacit bine pe Prepelita si in timpul meciului, si dupa, la autocar! Citeste povestea de film a celui mai "nebun" portar din Liga I

In minutul 66 al derby-ului, Prepelita a urmarit o minge si a avut o intrare dura la Dani Coman, care nu a fost trecuta cu vederea. Alexa a sarit imediat la bataie si Tudor i-a eliminat pe amandoi. De jos, Coman, i-a aplicat si el pe furis un picior lui Prepelita, dar a simtit ca razbunarea e departe de a fi incheiata. La autocare, Coman l-a prins pe Prepelita si i-a dat un capac stelistului de a vazut stele verzi. "M-a luat prin surprindere, nu ma asteptam la asa ceva", a marturisit olteanul in Pro Sport.

A facut box alaturi de Mutu, inainte sa se apuce de fotbal.

Pitesteni amandoi, Coman si atacantul Cesenei au impartit multi pumni pe ringul de box, inainte sa loveasca mingea.

"Robocop" este unul dintre cei mai cunoscuti goalkeeperi si renumit pentru faptul ca greseste foarte rar. El are insa un atribut care il ridica pentru multi portari buni: iese bine la centrari. Nu ii este frica de adversar si de contactele dure din careu pentru ca in copilarie a facut box si s-a "calit" in lupta corp la corp.

"Ma lupt cu oricine, nu mi-e frica!"

"Nu imi este frica de adversar, de minge, de nimic. Ca portar, nu trebuie sa te temi, iar eu nu ma tem. Mie de mic nu prea mi-a pasat de varsta si de gabaritul celorlalti. Mereu ma baga in lupte cu ei", povesteste Coman.

Portarul a avut un cuvant important in orice vestiar. Stie sa se impuna in fata colegilor si i-a cam pus la punct pe toti cu care a jucat. Nu s-a dat la o parte din niciun razboi, nici cu conducatorii, si a avut mereu curaj sa il infrunte pe Copos sau antrenorul.

3 povesti cu Dani Coman

►Coman nu s-a inteles bine cu Sumudica antrenor, care l-a adus pe Bornescu sa ii faca concurenta lui Coman in poarta. "Robocop" si-a facut insa singur loc in poarta Rapidului, profitand de erorile lui Bornescu. Intre cei doi existau adevarate razboaie si lui Sumudica nu ii convenea deloc ca Dani Coman are putere mai mare in vestiar decat insusi antrenorul. Anul trecut, dupa un meci pierdut de Rapid cu 0-2 in fata Brasovului, Coman a rabufnit in autocar, in fata camerelor de luat vederi, si a aruncat cu o sticla de apa spre Sumudica. 

►In 2008, cand celebra pereche Bozovici si Boya petreceau mai mult timp prin baruri, decat pe stadion, Coman s-a enervat dupa o ultima escapada a celor doi si i-a urcat pe mese! "Coman e foarte OK, chiar e de treaba si atent cu copiii, d-aia are si scoala de copii la Pitesti, de care se ocupa personal. Dar cand il calci pe coada, nu te mai intelegi cu el", povestesc colegii lui.

►In mai, 2011, la un Rapid 1-0 Pandurii, Bacila l-a faultat urat pe Rui Duarte, chiar in fata lui Dani Coman. Desi mijlocasul Pandurilor a fost eliminat, Coman a simtit ca nu s-a facut suficient de multa dreptate si a fost auzit pe inregistrarea meciului strigand la Hidisan, cu care a jucat la FC Arges: "Hidiiii, Hiddddiiii! Sa-i zici lui Bacila ca il astept la vestiar!" :)

"Nu a fost bataie la meciul asta, o sa vedeti voi bataie cand ne vom mai intalni! Am gluuumit!" - DANI COMAN, aseara, dupa Steaua 0-0 Rapid

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!