3 JUCATORI au venit sa salveze Steaua! Levy asteapta decizia ANAF ca sa-i bage titulari! Ce supertransfer de 2 mil pregateste Becali:

Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Vineri 29 Iulie 2011, 16:42
Data actualizarii: Vineri 29 Iulie 2011, 16:51

Steaua - Dacia Mioveni, duminica, 20:15, LIVE TEXT pe www.sport.ro si m.sport.ro!

Bourceanu si Nikolic asteapta acceptul ANAF pentru a-si finaliza transferul la Steaua. Prepelita si Sovsic sunt urmatorii jucatori care ar putea ajunge la Steaua.

"Sper sa se rezolve, pentru ca ambii jucatori vor pleca la Constanta impreuna cu restul coechipierilor. Mihai Costea are drept de joc duminica seara. Nici cu Bourceanu sau Nikolic nu mai avem niciun fel de problema, asteptam doar acceptul ANAF. Vorbeam cu Mihai mai devreme si ii spuneam ca imi pierdusem speranta, nu credeam ca il vom putea legitima.

Ma feresc de cuvinte, vreau sa ii vad pe jucatori disponibili echipa la Constanta. Apoi, Ronny va putea lucra cu ei, urmeaza o perioada de intrerupere si va avea timp sa puna la punct totul. Costea e gata sa joace, Alex Bourceanu are doua meciuri jucate integral in pregatiri, iar Nikolic are toata pregatirea facuta. Decizia apartine antrenorilor, eu n-am stiut niciodata echipa, la niciun antrenor", a spus MM Stoica la sport.ro.

Managerul general al Stelei a anuntat ca inca doi jucatori ar putea ajunge in lotul lui Levy si crede ca sansele ca Mihai Costea sa fie si el transferat sunt reduse.

"Pana cand nu voi vedea scris pe carnetul de legitimare al lui Prepelita Steaua Bucuresti, nu-l voi considera al nostru. Transferul lui a fost prioritar, insa din varii motive nu s-a intamplat. Ni-l dorim, exista o intelegere si sper ca la meciul viitor sa figureze in lotul nostru.

Nu cred ca Florin Costea vine, e posibil orice, dar nu stiu. Cu Sovsic am avut unele tatonari, Narcis Raducan a plecat la Zagreb ca sa vada ultimul meci al lui, discutii au fost doar la nivel de tatonare. Ultimul cuvant il va avea patronul, pentru ca transferul necesita un efort financiar important", a explicat MM la sport.ro.

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!