200.000 de euro! Vezi cum l-au ratat Steaua si Rapid pe Moraes!

Junior Moraes Rapid Steaua Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Marti 15 Februarie 2011, 17:52
Data actualizarii: Marti 15 Februarie 2011, 17:53

Cei de la Gloria Bistrita sunt convinsi ca Steaua si Rapid au gresit grav cand au decis sa renunte la cumpararea lui Moraes din cauza a 200.000 de euro!

"N-aveam de ales in privinta transferului lui Moraes. Important e ca ce am vrut in minutul 1 aia s-a finalizat in minutul 90. O sa ne lipseasca, dar suntem in cautare si in plus am adus si patru jucatori. Nu stii niciodata de unde sare iepurele. Aducem mai mult pioni si vedem pe cine scoatem rege", a spus Jean Padureanu.

El este multumit de cantonamentul sustinut in Antalya. "Au fost conditii bune de pregatire. A fost rau ca au mai fost si accidentari, dar sper sa se refaca pana la sfarsitul campionatului. Ne-am pregatit bine si echipa a crescut. Am pierdut un jucator foarte bun, dar am castigat alti patru buni", a mai spus el.

Antrenorul echipei Gloria Bistrita, Nicolae Manea, nu stie daca va gasi un inlocuitor pentru Junior Moraes. "Va fi o lupta drastica in subsolul clasamentului. Conteaza plecarea lui Moraes, era un jucator determinant pentru noi si nu stiu daca vom gasi jucatorul care sa-l inlocuiasca. Dar din punct de vedere al clubului, suma de transfer pe care am luat-o a fost destul de buna. Echipa trebuie sa mearga inainte si fara Moraes", a spus Manea. 

Antrenorul considera ca echipele romanesti cu posibilitati financiare au facut o greseala ca nu l-au achizitionat pe Moraes. "Eu am spus la vremea respectiva ca au facut o greseala, si Rapid, si Steaua, si cine a mai vrut sa-l cumpere. Presupun ca n-au avut bani. Eu zic ca daca dai pe un fundas un milion de euro, nu era mult pentru un atacant un milion doua sute de mii de euro. Mai ales ca are 23 de ani. Ar fi facut mai multe lucruri bune la orice echipa din Romania", a mai spus Manea, care crede ca Otelul Galati are cele mai mari sanse la castigarea titlului.

Lotul echipei Gloria Bistrita s-a intors, marti, din cantonamentul sustinut in Antalya. In acelasi avion cu delegatia bistriteana s-au mai aflat loturile echipelor Steaua si Dinamo. Stelistii nu au oferit vreo declaratie presei, ei intrand in silenzio stampa de la sfarsitul saptamanii trecute.

Sursa: Mediafax

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!