100.000 euro blocheaza transferul lui Bourceanu la Steaua: "Eu nu sunt ceapa in piata! Nu vreau in Liga a II-a! Astept oferte clare"

Alexandru Bourceanu Steaua Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Joi 23 Iunie 2011, 17:08
Data actualizarii: Joi 23 Iunie 2011, 17:10

Bourceanu spune ca vrea sa ajunga la Steaua sau chiar la orice echipa ii ofera conditii bune. In Europa nu are sperante ca va ajunge.

Bourceanu spune ca nu a primit inca nicio oferta concreta:

"Nu se pune problema daca sunt sau nu dispus sa joc in Liga a II-a. Vreau sa merg in alta parte daca picam in Liga a II-a, vreau sa joc in Liga I. Dar sunt sub contract cu Timisoara.

"Trebuie sa fii bucuros ca cineva te apreciaza, dar nu pot sa spun daca merg sau nu la Steaua, pentru ca nu depinde de mine. Nu pot sa zic nimic despre o echipa sau alta.

"Exista doar discutie intre cluburi. Nici eu si nici impresarul meu nu am discutat cu Steaua. Sincer, mi-as dori sa plec in strainatate, dar este foarte greu. Poate si valoarea mea si conjuctura din fotbalul romanesc nu-mi permit asta.

"Eu nu vorbesc de preturi, nu sunt o marfa, nu sunt ceapa in piata! Nu vorbesc eu despre conducatori si ce negociaza ei, eu sunt jucator. Eu am inteles ca Rapid nu mai este interesata de mine. Nu am intrat inca cu nicio echipa in detalii pana acum. As fi vrut sa fie ceva clar pana acum.", a spus Bourceanu la Sport.ro

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!