Cum se califică tricolorii lui Rădoi după ce au clacat cu Coreea de Sud! Când are loc următorul meci | Clasament

Jocurile Olimpice Honduras a trecut de Noua Zeelandă la capătul unui meci spectaculos! S-au marcat cinci goluri în celălalt meci din grupa României
Data publicarii: Duminica 25 Iulie 2021, 15:11
Data actualizarii: Duminica 25 Iulie 2021, 16:49

A fost spectacol total în Honduras - Noua Zeelandă!

UPDATE România a fost învinsă, duminică, la Kashima, cu scorul de 4-0 (1-0), de Coreea de Sud, în etapa a doua a Grupei B a turneului olimpic. Singura variantă pentru „elevii” lui Rădoi pentru calificare „sferturi” rămâne victoria.

Ultima etapă a grupei va avea loc miercuri, după următorul program:

• Honduras a trecut de Noua Zeelandă la capătul unui meci spectaculos! S-au marcat cinci goluri în celălalt meci din grupa României

14.30 - Sapporo: România - Noua Zeelandă;
14.30 - Yokohama: Coreea de Sud - Honduras.

CLASAMENTUL GRUPEI B

ȘTIREA INIȚIALĂ

Cele două echipe s-au succedat la conducerea meciul, ca într-un final hondurienii să se impună.

Noua Zeelandă a deschis prima scorul, prin Cacace, în minutul 10, însă Palma a restabilit egalitatea în minutele de prelungire ale primei reprize.

Neozeelandezii au trecut din nou la conducerea meciului, la trei minute de la startul reprizei secunde, însă Hondura avea să revină spectaculos pe finalul meciului. În minutul 78, Obregon a restabilit egalitatea, iar cu trei minute înainte de finalul timpului regulamentar (87), Rivas să marcheze golul victoriei, din pasa lui Pineda.

Primele două clasate din fiecare grupă se vor califica în faza următoare a competiției. În caz de egalitate de puncte, va merge mai departe echipa cu un golaveraj mai bun.