VIDEO Milan e la PAMANT! Juventus a SPULBERAT-O la ea acasa in trofeul Berlusconi! Vezi cele 5 goluri

Juventus Torino AC Milan Trofeul Berlusconi Italia
Data publicarii: Luni 20 August 2012, 12:24
Data actualizarii: Luni 20 August 2012, 12:44

Juventus Torino a castigat trofeul Berlusconi, dupa ce a invins-o cu 3-2 pe AC Milan.

Milan a deschis scorul in minutul 9, prin Robinho, insa la numai 4 minute, Juventus a reusit sa egaleze dupa golul lui Marchisio. Vidal a marcat in minutul 42, iar torinezii au terminat repriza in avantaj. Matri a reusit si el un gol in minutul 64, marind diferenta la 3-1.

Cu un sfert de ora inainte de finalul meciului, Alberto Masi a faultat in propriul careu, iar Milan a primit un penalty executat de Robinho, care a stabilit scorul final de 3-2 pentru Campioana Italiei.

Ambele echipe au intrat pe teren fara cativa jucatori importanti.

Milan a jucat fara Stephan El Shaarawy, diagnosticat cu pietre la rinichi, Ambrosini si Philippe Mexes, ambii accidentati, si Antonio Cassano, despre care presa italiana a scris ca s-ar pregati de un transfer la Inter.
Juventus a trebuit sa se descurce fara Andrea Pirlo, Buffon, Chiellini si Martin Caceres.

Aceasta a fost a 22-a editie a Trofeului Berlusconi. Din 1995, cupa a fost disputata de Juventus si AC Milan, ambele echipe avand fiecare cate 9 victorii in meciurile disputate de atunci si pana acum pentru Trofeul Berlusconi.