Italia VIDEO | Meci NEBUN in Serie A! Echipa lui Chiriches a pierdut dupa ce VAR i-a anulat 4 GOLURI!!! Ce s-a intamplat
Data publicarii: Duminica 26 Iulie 2020, 11:48
Data actualizarii: Duminica 26 Iulie 2020, 11:51

Meciul serii de sambata in Europa a fost Napoli 2-0 Sassuolo.

Din articol

Vlad Chiriches (30 de ani) a fost indisponibil pentru ultima partida a lui Sassuolo, in care VAR a facut legea.

Hysaj a deschis scorul pentru Napoli in minutul 8, cu un sut in forta de la 20 de metri.

In minutul 31, Djuricic reusea sa inscrie pentru Sassuolo, dar golul nu a fost validat din cauza unui offside. 6 minute mai tarziu, acelasi Djuricic marca cu un sut din interiorul careului, dar VAR a intervenit din nou si a anulat reusita. Sistemul a raportat un offside la decarul lui Sassuolo si Napoli intra la vestiare cu un avantaj de un gol.

Repriza secunda a avut parte de un start la fel de nebun: VAR a anulat 2 goluri pentru Sassuolo in primele 15 minute.

Caputo si Berardi au inscris cate un gol in minutele 49, respectiv 61, dar ambele reusite au fost invalidate de VAR din cauza unor pozitii de offside.

Allan a dat lovitura pentru Napoli in prelungirile partidei si meciul s-a incheiat cu 2-0 in favoarea lui Napoli.