"L-am invitat să își caute altă echipă". Jucătorul despre care Jose Mourinho consideră că și-a trădat colegii

Italia
Data publicarii: Joi 10 Noiembrie 2022, 09:06
Data actualizarii: Joi 10 Noiembrie 2022, 09:17

AS Roma a încheiat la egalitate meciul din deplasare, cu Sassuolo, scor 1-1, în etapa a 14-a din Serie A.

Scorul a fost deschis de Abraham în minutul 80, însă formația antrenată de Jose Mourinho s-a văzut egalată cinci minute mai târziu, după reușita lui Pinamonti.

După acest rezultat, AS Roma se clasează pe locul șase în campionat, cu 26 de puncte, la 12 puncte distanță de liderul Napoli.

Jose Mourinho, deranjat de atitudinea unui jucător

După finalul partidei, tehnicianul portughez a vorbit despre jocul echipei sale, aducând în prim plan atitudinea nesatisfăcătoare arătată de unul dintre fotbaliștii săi, pe teren.

"Echipa a jucat bine, dar au fost trădați de un jucător care nu a avut o atitudine corectă și profesională față de colegi. Nu o să spun despre cine este vorba, dar l-am invitat să își găsească o echipă nouă", a declarat Jose Mourinho.