VIDEO Grande Milan! AC Milan s-a distrat în Cupa Italiei, iar fostul portar al lui CFR Cluj a fost martor la recital

AC Milan Cagliari Luka Jovic Simone Scuffet Theo Hernandez Italia
Data publicarii: Miercuri 03 Ianuarie 2024, 08:51
Data actualizarii: Miercuri 03 Ianuarie 2024, 08:53

Echipa lui Stefano Pioli s-a calificat în sferturile de finală ale competiției.

AC Milan a învins marţi seara, pe teren propriu, scor 4-1, formaţia Cagliari, în optimile de finală ale Cupei Italiei la fotbal.

Titularizat pentru acest meci, portarul milanez Mirante şi-a salvat echipa în minutul 4, iar după aceea şi-a intrat în rol Luka Jovic.

Luka Jovic & Theo Hernandez show în AC Milan - Cagliari 4-1

Atacantul sârb a deschis scorul pentru gazde în minutul 29, pentru ca în minutul 42 să stabilească rezultatul pauzei, 2-0 pentru Milan.

Ambele goluri ale lui Jovic au venit din pasele decisive ale lui Theo Hernandez, scrie news.ro.

În minutul 50 a înscris şi Chaka Traore, dar Paulo Azzia a redus din diferenţă în minutul 87.

Simone Scuffet, rezervă de data aceasta la Cagliari

AC Milan s-a impus însă cu 4-1 după ce a înscris şi Rafael Leao, în minutul 90+1, calificându-se în sferturile de finală ale Cupei Italiei, unde va întâlni învingătoarea din meciul dintre Atalanta şi Sassuolo.

La Cagliari, Simone Scuffet, fostul portar al lui CFR Cluj, a rămas pe banca de rezerve, între buturi fiind preferat Boris Radunovic.