La finalul meciului, marcatorul Jacob Ondrejka (22 de ani) a avut numai cuvinte frumoase la adresa tehnicianului român. Suedezul este încântat de colaborarea pe care o are cu Cristi Chivu.

"Cum este relația cu Chivu?" Eroul Ondrejka a vorbit sincer 

Inter a condus cu 2-0 în deplasarea cu Parma, grație golurilor marcate de Matteo Darmian și Marcus Thuram, în prima repriză. Elevii lui Chinu s-au trezit în ultima jumătate de oră.

Adrian Bernabe și Jacob Ondrejka au marcat în interval de nouă minute și au smuls un punct mare pentru echipa lor. La finalul meciului,, Jacob Ondrejka a fost întrebat despre relația pe care o are cu Cristi Chivu. Iată ce a spus:

"(Cum este relația cu Chivu?) Foarte bună, vorbește bine și engleza și mă ajută foarte mult să mă integrez în grup. Sunt foarte fericit pentru că am reușit astăzi să salvez echipa", a declarat Jacob Ondrejka, potrivit de Tuttomercatoweb.

Parma rămâne în hora retrogradării

În urma acestui egal cu liderul Inter, Parma a ajuns la 27 de puncte. Trupa lui Chiva se află pe locul 16, la patru puncte distanță de primul loc retrogradabil, ocupat de Empoli, care are și un meci în minus.

Inter Milano a făcut un pas greșit în lupta pentru titlu, deși a ajuns la 68 de puncte. Napoli se poate apropia la doar un punct de lider dacă va câștiga meciul cu Bologna, din deplasare.

Pentru echipa lui Cristi Chivu vor urma și alte meciuri tari până la finalul acestui sezon din Serie A. Fiorentina, Juventus, Lazio, Napoli sau Atalanta își vor măsura forțele cu Parma.