Romania aproape de Mondialele din China! Belarus 31-32 Romania!

Belarus Echipa Nationala Handbal
Data publicarii: Sambata 06 Iunie 2009, 10:58
Data actualizarii: Sambata 06 Iunie 2009, 17:27

Romania este aproape de calificare la Mondialul din China dupa victoria la limita din Belarus. Fetele lui Radu Voina au castigat prima mansa a play-off-ului cu Belarus. Returul este sambata viitoare la Sport.ro, de la 20:00!

Transmite-le un mesaj AICI:

Dupa ce a condus la patru goluri la pauza, Romania a pierdut din ritm in repriza a doua, iar finalul a fost unul de infarct!

Romanica castiga cu  32 la 31 si este cu un pas la Mondialele din China 2009!

Min59: Romani conduce la un gol cu un minut inaintea fluierului final! Romania are parte de in final dramatic cu Belarus
Min49: Romania conduce cu 28 la 26!
Min39: Romania pierde din viteza in repriza a doua, dar ramane la conducerea jocului: 22-20 pentru Romania!

Min30: Romania conduce la pauza cu 18-14!
Min23: Fetele lui Radu Voina mentin "strocul": 16-10 pentru Romania!
Min15: Belarus s-a apropiat la trei goluri! Romania conduce cu 10-7!
Min5: Romania conduce cu 5-1!

Celelalte meciuri pentru turneul final sunt: Slovacia-Ungaria, Suedia-Muntenegru, Serbia-Germania, Croatia-Franta, Macedonia-Austria, Portugalia-Danemarca si Ucraina-Olanda.

La CM din China sunt calificate direct: China (tara gazda), Rusia ( detinatoarea titlului), Macedonia, Spania si Norvegia ( finalistele de la Campionatul European).