VIDEO EXCLUSIV Minaur Baia Mare - Rapid 24-38 (12-15). Viver, victorie! Meci spectaculos în Liga Națională

Data publicarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 18:57
Data actualizarii: Miercuri 07 Decembrie 2022, 19:14

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Minaur Baia Mare și Rapid București pe www.sport.ro și pe facebook.com/sport.ro. LIVE VIDEO AICI

ACUM: MINAUR - RAPID 24-38 (12-15)

Final de meci în Sala Lascăr Pană!

Min.52 Minaur - Rapid 20-32. Oaspetele controlează autoritar jocul. Minaur e în dificultate și pe fază ofensivă.

Min.45 Minaur - Rapid 17-25. Buceschi și colegele ei găsesc soluții la fiecare atac și se detașează la opt lungimi.

Min.34 Minaur - Rapid 12-17. Elevele spaniolului Carlos Viver se distanțează la cinci goluri.

A ÎNCEPUT REPRIZA A DOUA!

PAUZĂ! Rapid a menținut un avans consistent până la pauză și a intrat la cabine cu trei goluri avans, 15-12.

A început partida din Sala "Lascăr Pană"!

Știrea inițială!

Minaur Baia Mare și Rapid București se întâlnesc în etap a noua a Ligii Florilor, iar oaspetele au mare nevoie de victorie pentru a rămâne în cursa pentru podium.

Cu un început de sezon mai slab, Rapid București se află pe locul patru în clasament, cu 16 puncte, podiumul fiind completat de SCM Gloria Buzău (24 puncte), CSM București (22 puncte) și CS Gloria Bistrița-Năsăud (22 puncte).

De cealaltă parte, Minaur Baia Mare este pe locul opt, cu doar nouă puncte în urma a trei partide câștigate din cele opt jucate.

În ultimele trei confruntări dintre cele două formații, Rapid București a avut câștig de cauză de fiecare dată.