Ferencvaros - CSM Bucuresti 33-23 | "Tigroaicele" incaseaza cea mai drastica infrangere din istoria participarilor in Liga Campionilor

Handbal
Data publicarii: Sambata 25 Ianuarie 2020, 17:22
Data actualizarii: Sambata 25 Ianuarie 2020, 18:33

Echipa antrenata de Adi Vasile pierde prima partida din Grupa Principala.

CSM Bucuresti incaseaza cea mai dura infrangere din istoria participarilor din Liga Campionilor. Precedenta cea mai slaba performanta a "tigroaicelor" a fost sezonul trecut, atunci cand au pierdut la 9 goluri contra lui Gyor, scor 36-27.

In urma infrangerii contra lui Ferecvaros, CSM Bucuresti cade pe ultima pozitie in Grupa Principala, cu 3 puncte. Doar primele 4 clasate se califica mai departe in sferturile de finala.

Cristina Neagu a fost cea mai buna marcatoare a partidei pentru bucurestence, cu 7 goluri. Celelalte reusite au fost inscrise de Lekic (6), Pintea (4), Cvijic (3), Curea (2).

Pentru Ferencvaros au marcat Schatzl (8), Klujber (7), Hafra (5), Kovacsics (4), Lukacs (4), Debreczeni (3), Snelder (1)

Min. 60: Final de meci la Budapesta. Scor final 33-23!

Min. 54: Jucatoarele lui Ferencvaros inscriu din toate pozitiile si duc scorul la 31-20.

Min. 45: La jumatatea reprizei, CSM a reusit sa inscrie doar de 4 ori!

Min. 35: Portarita Biro apara minge dupa minge! Diferenta urca la 12 goluri!

Min. 30: Pauza la Budapesta! Bucurestencele sunt conduse cu noua goluri, scor 19-10.

Min. 26: Timp de odihna solicitat si de Ferencvaros care conduce confortabil cu 18-10.

Min. 19: Time-out cerut de Adi Vasile, la 14-5 pentru gazde.

Min. 12: CSM Bucuresti nu se regaseste si Ferencvaros duce scorul la 9-2, cea mai mare diferenta a partidei.

Min. 6: Unguroaicele incep in forta si se distanteaza rapid la 4-1

Cristina Neagu&Co au mare nevoie de victorie in primul meci din Grupele Principale ale Ligii Campionilor. "Tigroaicele" pleaca cu 3 puncte in aceasta faza a competitiei si se afla pe locul al cincilea, primele 4 clasate calificandu-se in sfeturile de finala ale Ligii Campionilor.

Ferencvaros, adversara de azi, este ultima clasata in grupa si are doar un singur punct.