CSM Bucuresti 29-23 HCM Baia Mare! Liderul Ligii Nationale a fost umilit la Bucuresti! Evolutie superba pentru Varzaru & Co.

Handbal
Data publicarii: Joi 05 Martie 2015, 18:04
Data actualizarii: Joi 05 Martie 2015, 20:11

CSM s-a impus in derby-ul campionatului dupa o evolutie fantastica.

Min 60: 29-23 este scorul final. CSM Bucuresti se impune la o diferenta mare dupa o evolutie superba.

Min 57: Opt goluri avans pentru CSM in acest moment. Meciul este deja castigat. 28-20.

Min 52: CSM e in continuare la 7 goluri avans, cu 8 minute inainte de final. 27-20.

Min 49: CSM se distanteaza la 7 goluri cu 10 minute inainte de finalul meciului. 25-18.

Min 45: Baia Mare reduce din diferenta cu un 7 metri norocos. 23-17 pentru CSM.

Min 42: Dubla superioritate pentru CSM in acest moment. 21-16 pentru echipa din Bucuresti.

Min 38: Gol superb inscris de bazaliu, de la 10 metri de poarta. 19-15 pentru CSM.

Min 35: 18-14 pentru CSM. Inceput de a doua repriza cu ambele echipe pe val.

PAUZA

Min 30: Gol la ultima aruncare pentru CSM, din 9 metri. 15-12 scorul la pauza.

Min 26: Revenire spectaculoasa a celor de la Baia Mare, 12-10 pentru CSM.

Min 23: Baia Mare inscrie in sfarsit dupa 10 minute! 12-7 pentru CSM.

Min 21: Meci superb facut de portarita lui CSM care pastreaza inchisa poarta de cateva minute. 11-6 pentru CSM in acest moment.

Min 19: Este 10-6 pentru CSM, care joaca si cu un om in plus in acest moment.

Min 16: Rodrigues trimite o torpila de la 9 metri iar Da Silva inscrie imediat pe contraatac pentru CSM care se desprinde pentru prima data la 2 goluri. 8-6.

Min 14: In continuare egalitate, aproape de mijlocul reprizei. 6-6. Meciul este foarte strans.

Min 11: Gol din 7 metri pentru CSM, care egaleaza. Este 5-5.

Min 8: Meciul s-a echilibrat, este 4-4, ambele echipe ratand mai multe ocazii.

Min 4: Inceput bun de meci pentru Baia Mare, este 3-1 pentru oaspeti.

CSM Bucuresti: Mayssa Pessoa, Fernanda Da Silva, Cristina Varzaru, Carmen Martin, Oana Manea, ekaterina Vetkova, Ana paula Rodrigues, Linnea Torstenson, Deonise Cavaleiro

HCM Baia Mare: Paula Ungureanu, Barbara Arenhart, Valentina Ardean Elisei, Camilla Herrem, Gabriella Szucs, Ksenia Makeeva, Anastasia Lobach, Melinda Geiger, Ekaterina Davidenko, Ada Nechita, Alexandra Do Nascimento

HCM Baia Mare este sustinuta asta de peste 500 de fani ce au facut deplasarea cu 12 autocare. Conducerea a pus la dispozitie transportul, fiecare fan trebuind sa plateasca doar 20 de lei pentru deplasare.

Si CSM a venit cu o propunere inedita. Pentru ca nu are galerie, conducerea lui CSM a inchiriat galeria Rapidului pentru acest meci, considerat derby-ul Ligii I de handbal feminin, si unul dintre cele mai tari meciuri din Europa.