Esbjerg 20-25 CSM Bucuresti! Campioana Romaniei si a Ligii va juca in sferturi cu Ferencvaros

CSM Bucuresti Esbjerg Handbal
Data publicarii: Duminica 12 Martie 2017, 15:13
Data actualizarii: Duminica 12 Martie 2017, 17:50

CSM Bucuresti a invins la Esbjerg cu 25-20 si si-a asgiurat calificarea in sferturi de pe locul 3 al grupei principale. In urmatoarea faza, CSM va intalni Ferencvaros.

UPDATE | CSM Bucuresti s-a impus la 5 goluri diferenta la Esbjerg, scor 25-20.

Marcatoarele echipei CSM Bucuresti au fost Bradeanu 5 goluri, Martin 5, Gullden 4, Mehmedovic 4, Torstensson 3, Curea 1, Manea 1, Bazaliu 1, Lobach 1, iar de la Team Esbjerg s-a remarcat Karlsson, cu 5 reusite. Excelenta si prestatia portarului Paula Ungureanu, care a avut 18 interventii.

Partida din Danemarca va stabili locul CSM-ului in grupa de Liga.

Daca vor obtine cel putin un egal astazi, romancele vor juca in sferturi cu Ferencsvaros.

In cazul unei infrangeri, CSM Bucuresti va termina grupa pe 4 si va da peste Vardar in sferturi.