Champions League Club Brugge Grupe Moment INEDIT in Champions League! Doi jucatori de la Brugge eliminati la aceeasi faza! Motivul INCREDIBIL pentru care au vazut cartonasul rosu
Data publicarii: Marti 26 Noiembrie 2019, 22:34
Data actualizarii: Marti 26 Noiembrie 2019, 22:39

Meciul dintre Galatasaray si Club Brugge a avut parte de un moment mai putin intalnit.

Turcii au deschis scorul in minutul 11 prin Buyuk si scorul s-a mentinut pe tabela pana spre finalul partidei. In minutul 90+2, Diatta a reusit sa stabileasca egalitatea cu un sut foarte bun la coltul lung.

Marcatorul a sarbatorit reusita alaturi de coechipierul sau, Clinton Mata. Cei doi si-au dat tricoul jos, fara sa isi dea seama ca ambii aveau deja un cartonas galben. Astfel cei doi jucatori de la Brugge au vazut al doilea avertisment si au fost eliminati.

Club Brugge a fost nevoita sa joace inca 5 minute din prelungirile partidei in 9 oameni.

Partida s-a terminat 1-1 si cele doua echipe se vor lupta in ultima etapa pentru pozitia a treia din grupa, pozitie care duce in Europa League.

Club Bruge ocupa locul 3 in acest moment cu trei puncte, in timp ce Galatasaray sunt pe ultimul loc cu 2 puncte.

In ultima etapa, Club Bruge va primi vizita celor de la Real Madrid, in timp ce Galatasaray va juca pe Stade de France impotriva celor de la PSG.