Maxim, cu 'M' de la Mondial! Inca un meci excelent: a scos un penalty in minutul 3 si a fost foarte aproape de gol in prelungiri: Stuttgart 1-1 Nurnberg!

Germania
Data publicarii: Vineri 25 Octombrie 2013, 23:23
Data actualizarii: Vineri 25 Octombrie 2013, 23:25

► Aleeee, aleeeee, care-i cea mai tare galerie? Castiga AICI invitatii la Rapid – Petrolul, joi ora 20:30, in direct la PRO TV!

Alexandru Maxim continua sa faca senzatie in Bundesliga. Dupa inceputul de sezon fantastic, in care a inscris pana acum 4 goluri, Maxim si-a pus amprenta asupra meciului din aceasta seara inca din primele minute.

Maxim a fost faultat in careu de Stark in minutul 3, iar centralul a aratat punctul cu var. Ibisevic a transformat lovitura de la 11 metri.

Trei minute mai tarziu, Nurnberg a restabilit egalitatea pe tabela, prin golul elvetianului Drmici.

Maxim a trimis mingea in poarta in minutul 30, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

In minutul 44, Maxim a executat perfect o lovitura libera de la 30 de metri, direct pe capul lui Harnik, insa reluarea acestuia nu a prins spatiul portii.

Romanul a fost foarte aproape sa inscrie in prelungirile partidei, dar scorul a ramas egal, 1-1.

Cu 4 goluri in primele 9 etape, Maxim este al doilea marcator din lotul lui Stuttgart, dupa bosniacul Ibisevic.

STUTTGART: Ulreich - Schwaab, Haggui, Niedermeier, Boka - Kvist, Gentner - Harnik, Maxim, Traore - Ibisevic

NURNBERG: Schafer - Chandler, Nilsson, Pogatetz, Plattenhardt - Hasebe, Stark - Mak, Kiyotake, Hlousek - Drmic