IN-CRE-DI-BIL: In minutul 84 era 3-1 pentru Lille! Vezi deznodamantul SF de la SuperCupa Frantei! VIDEO

Franta
Data publicarii: Miercuri 27 Iulie 2011, 23:42
Data actualizarii: Joi 28 Iulie 2011, 12:32

In minutul 85, jucatorii de la Marseille s-au hotarat sa faca ceva memorabil

Olympique Marseille a castigat SuperCupa Frantei la capatul unui meci de poveste. Lille a condus cu 3-1 pana in minutul 84, dupa golurile marcate de Balmont '9, Hazard '58 si Sow '72.

In minutul 85, lucrurile au luat-o razna si finalul meciului a parut desprins dintr-un basm, avandu-l drept personaj principal chiar pe arbitrul de la centru. Morel si Remy au marcat doua goluri pentru OM pana in minutul 87, apoi Marseille a beneficiat si de o lovitura de pedeapsa, transformata de Ayew in minutul 90.

Doua minute mai tarziu, Basa a marcat golul de 4-4 si meciul parea ca va merge in prelungiri. Centralul a mai acordat insa un penalty controversat pentru Marseille, transformat si de aceasta data de Ayew.

Asadar, 5-4 pentru Marseille, care isi pastreaza SuperCupa Frantei dupa un meci absolut nebun.