VIDEO EXCLUSIV Așa ceva!? 'Piesă rară' în cariera lui Adrian Mutu. Cum a marcat golul de 3-0 cu Galatasaray Legends

Data publicarii: Vineri 02 Iunie 2023, 21:34
Data actualizarii: Vineri 02 Iunie 2023, 21:43

Adrian Mutu (44 de ani) a dinamizat în permanență atacul tricolorilor în meciul de vineri seara, contra legendelor de la Galatasaray. La scorul de 2-0, România a inițiat o acțiune de toată frumusețea. Mingea a ajuns în adâncime la Costel Gâlcă, iar mijlocașul tricolorilor i-a pasat simplu, în banda stângă, lui Răzvan Raț.

Fostul fundaș stânga de la Șahtior Donețk a centrat cu mult efect în careu, iar Adrian Mutu a luat prim-planul și a înscris cu capul, în stilul lui Luca Toni. 'Briliantul' a avut reacție și l-a lăsat fără replică pe Bulent Korkmaz, celebrul stoper turc. Căpitanul lui Galatasaray a fost prins pe contre-pied și România a reușit să se detașeze cu zece minute înainte de finalul primei reprize, scor 3-0.

Antrenorul de la Rapid reușise să marcheze și primul gol, în debutul partidei, în timp ce golul al doilea fusese opera lui Ciprian Marica.

Meciul e transmis pe Pro Arena și VOYO și face parte din evenimentul Sports Festival, organizat de Patrick Ciorcilă.

All Stars Romania - Galatasaray Legends

Echipa All Stars Romania: Gheorghe Hagi, Gheorghe Popescu, Adrian Ilie, Adrian Mutu, Florin Răducioiu, Dorinel Munteanu, Ciprian Marica, Ionel Ganea, Marius Niculae, Ioan Ovidiu Sabău, Ionuț Lupescu, Răzvan Raț, Gheorghe Mihali, Iulian Filipescu, Bănel Nicoliță, Constantin Gâlcă, Răzvan Prodan – fiul regretatului Didi Prodan, Cristian Dulca, Bogdan Stelea, Florin Prunea.

Echipa Galatasaray Legends: Mario Jardel, Bulent Korkmaz, Hakan Unsal, Ümit Davala, Ergun Penbe, Fatih Akyel, Kerem Inan, Suat Kaya, Hamit Altintop, Capone (Carlos Alberto de Oliveira), Ayhan Akman, Umit Karan, Hasan Kabze, Cihan Haspolatu, Faruk Atalay.