Tottenham, victorie la limita cu Everton prin autogolul lui Keane! Elevii lui Mourinho au urcat pe 8 in clasament, la 7 puncte de locul de Europa League

Europa la liga Premier League Serie A Fotbal extern
Live Blog
Fotbal de 5 stele
Data publicarii: Luni 06 Iulie 2020, 16:36
Data actualizarii: Marti 07 Iulie 2020, 00:31
00:30 07 Jul
Tottenham s-a impus pe teren propriu cu Everton, 1-0! Singurul gol al meciului a fost marcat de Keane in propria poarta. Elevii lui Mourinho au urcat pe locul 8 in clasamentul Premier League, la 7 puncte distanta de locul care asigura calificarea in grupele Europa League.

00:55 06 Jul
Fluier final pe Estadio de la Ceramica. Barcelona se impune clar in fata lui Villareal si ramane la 4 puncte in spatele lui Real Madrid.

00:45 06 Jul

GOOOL Barcelona! Ansu Fati inscrie cel de-al 6-lea sau gol din acest sezon.

00:44 06 Jul

S-a incheiat si ultimul meci al zilei din Serie A! Dintre toate rezultatele de astazi, se remarca infrangerea surprinzatoare a lui Inter, cu 2-1 in fata celor de la Bologna, si victoria lui Napoli, cu acelasi scor, 2-1, contra lui AS Roma.

00:28 06 Jul

UPDATE: Golul a fost anulat dupa consultarea VAR.

GOOOL Barcelona! Messi reuseste sa-si treaca si el numele pe tabela, dupa ce a reusit deja in acest meci sa dea doua pase de gol.

23:46 05 Jul

GOOOL Barcelona! Griezmann isi ia revansa pentru golul pe langa care a trecut in startul partidei si, cu doar cateva secunde inainte de finalul primei reprize, reuseste un gol senzational. Pasa de gol i-a apartinut tot lui Messi.

23:21 05 Jul

GOOOL Barcelona! Suarez isi readuce echipa in avantaj cu un gol superb, un sut trimis de la marginea careului dupa assist-ul lui Messi.

23:15 05 Jul

GOOOL Villareal! Moreno egaleaza in 10 minute, cu un sut puternic la care Ter Stegen nu poate face nimic.

23:04 05 Jul

GOOOL Barcelona! Catalanii deschid rapid scorul printr-un autogol al lui Torres, 'reusita' la care a contribuit si Griezmann.

22:56 05 Jul
Dupa victoria de rasunet cu Liverpool, scor 4-0, Manchester City nu a reusit nimic in fata lui Southampton, iar acestia din urma si-au adjudecat cele 3 puncte puse in joc dupa un gol inscris in minutul 16.

22:47 05 Jul
VILLAREAL - BARCELONA

Echipele de start:

20:26 05 Jul
Final de meci pentru Liverpool! Deja desemnata campioana, echipa lui Jurgen Klopp mai reuseste o victorie in Premier League.

20:23 05 Jul
GOOOL Liverpool! Salah ii trimite mingea cu capul lui Jones, care mareste diferenta.

20:02 05 Jul

GOOOL Liverpool! Mane preia din voleu o pasa a lui Keita si deschide scorul in minutul 71 al partidei cu Aston Villa.

18:31 05 Jul
Primele doua partide de astazi din Premier League s-au incheiat fara invingatori. Burnley a remizat, scor 1-1, cu Sheffield Utd, iar Newcastle si West Ham au incheiat meciul cu scorul de 2-2.

16:59 05 Jul
Fluier final in primul meci al zilei din La Liga. Real Madrid castiga pe terenul lui Athletic Bilbao, ajungand la 6 victorii consecutive in campionat. Sergio Ramos si-a condus echipa spre un nou rezultat pozitiv, "galacticii" fiind neinvinsi de la reluarea fotbalului.

16:34 05 Jul

GOOOL Real Madrid! Sergio Ramos transforma o lovitura de la 11 metri, acordata dupa consultarea VAR. Faza a fost una controversata, acordarea penalty-ului fiind dezbatuta intens de jurnalistii spanioli.

00:59 05 Jul
Partidele de astazi din La Liga s-au incheiat modificari importante ale clasamentului. Celta Vigo si Betis au incheiat la egalitate, scor 1-1, Valladolid a invins-o cu 1-0 pe Alaves, iar Valencia a ratat in ultimele minute victoria in fata celor de la Granada, meciul incheindu-se cu scorul de 2-2.

00:40 05 Jul
In celalalt meci al zilei din Serie A, Sassuolo a trecut cu 4-2 de Lecce. Vlad Chiriches a fost doar rezerva in aceasta partida din etapa cu numarul 30 a campionatului italian.

00:39 05 Jul
Fluier final pe Stadio Olimpico. AC Milan se impune cu 3-0 si ramane in lupta pentru un loc in cupele europene. De cealalta parte, Lazio ramane la 7 puncte in spatele lui Juventus, iar sansele la titlu sunt tot mai mici.

00:04 05 Jul
GOOOL AC Milan! Rebic isi trece si el numele pe tabela, in minutul 59, dupa o pasa a lui Bonaventura.

23:55 04 Jul
In ultimele doua partide ale zilei din Premier League, Arsenal a invins-o cu 2-0 pe Wolves, iar Chelsea s-a impus cu scor de neprezentare, 3-0, in fata celor de la Watford, revenind astfel pe locul 4 in clasament.

23:22 04 Jul
GOOOL AC Milan! Dupa assist-ul din minutul 23, Ibrahimovic reuseste sa inscrie primul sau gol de la reluarea fotbalului, transformand o lovitura de la 11 metri.

23:10 04 Jul
GOOOL AC Milan! Calhanoglu a deschis scorul in meciul cu Lazio, dupa ce a primit mingea de la Zlatan Ibrahimovic.

23:07 04 Jul

Bayern Munchen a castigat a 20-a Cupa a Germaniei, impunandu-se cu 4-2 in fata lui Bayer Leverkusen in finala.

21:58 04 Jul
La pauza finalei din Cupa Germaniei, Bayern conduce cu 2-0 si este foarte aproape de a cuceri inca o data trofeul.

20:20 04 Jul
Final de meci. Juventus castiga cu 4-1 derby-ul orasului Torino si ramane lider in Serie A.

20:06 04 Jul

GOOOL Juventus! Djidji a comis-o, trimitand mingea in propria poarta, cu mai putin de 5 minute inainte de fluierul final.

19:41 04 Jul

GOOOL Juventus! Cristiano Ronaldo reuseste sa inscrie dintr-o lovitura libera din afara careului, sutand puternic peste zid. Portarul lui Torino nu a reusit sa prinda balonul.

19:14 04 Jul
Pauza pe Allianz Stadium. Juventus conduce cu 2-1, golul oaspetilor fiind inscris in ultimele secunde ale primei reprize, dintr-o lovitura de la 11 metri. Buffon a ghicit coltul, insa Belotti a trimis balonul imparabil.

19:05 04 Jul

Primele 3 meciuri ale zilei din Premier League s-au incheiat. Brighton a reusit sa castige cu 1-0 in fata lui Norwich, care este pe ultimul loc in clasament, Leicester s-a impus cu 3-0 contra celor de la Crystal Palace, iar Manchester United a reusit, pana acum, scorul zilei, 5-2, trecand fara probleme de Bournemouth. Astfel, United a urcat pe locul 4, dar poate sa coboare in clasament in functie de rezultatul meciului dintre Chelsea si Watford.

18:48 04 Jul
GOOOL Juventus! Dupa pasa de gol din startul partidei, Cuadrado si-a trecut acum numele pe tabela din postura de marcator. Ronaldo a fost cel care i-a oferit pasa decisiva, iar Cuadrado a finalizat cu un sut magnific.

18:23 04 Jul
GOOOL Juventus! Dybala a deschis scorul inca din minutul 3, dupa ce a primit o pasa perfecta de la Cuadrado si a driblat mai multi adversari.

18:19 04 Jul

George Puscas is on fire! Romanul a reusit, pe langa pasele de gol din aceasta partida, sa si inscrie pentru Reading. El a marcat in minutul 57, cel de-al patrulea gol al englezilor in fata celor de la Luton.

17:45 04 Jul

JUVENTUS - TORINO

17:26 04 Jul
George Puscas este intr-o forma de zile mari! Internationalul roman a fost decisiv in cele doua goluri marcate de Meite in doar doua minute. Reading conduce, din minutul 18, cu 2-0 pe terenul celor de la Luton.

23:38 03 Jul
In acest weekend, in Premier League incepe etapa cu numarul 33. Desi titlul a fost adjudecat de Liverpool, bataia pentru locurile de Champions League este in plina desfasurare, astfel ca Manchester United, Chelsea, Wolves si Leicester vor da totul pentru a obtine toate punctele puse in joc.

In Italia, inainte de etapa a 30-a, lupta pentru titlul de campioana este inca deschisa, Lazio asteptand cuminte sa speculeze orice pas gresit facut de Juventus. In plus, AC Milan, Napoli si AS Roma se lupta pentru pozitiile clasamentului din Serie A care sa le asigure calificarea in cupele europene.

In La Liga, in aceste zile se disputa partidele din a 34-a etapa. Real Madrid si Barcelona sunt intr-o cursa infernala catre titlu, iar urmatoarele 8 echipe din clasament incearca sa dea totul in fiecare meci pentru a-si pastra sansele la un loc in Europa in sezonul urmator.

In Germania, sambata este programata finala Cupei, care le pune fata in fata pe Bayer Leverkusen si Bayern Munchen, care este pentru al treilea an consecutiv in ultimul act al competitiei.
Next: 2. Vezi urmatoarea pagina »
  • Derby pentru Ronaldo! 18:15 Juventus-Torino! 22:45 Lazio-Milan | Nebunie in lupta pentru locurile de Champions League! | Finala Cupei Germaniei | AICI tot ce se intampla in Europa
300x250
Opoziția austriacă, despre Schengen: Poziția guvernului austriac faţă de extinderea Schengen este ruşinoasă