VIDEO | Villarreal, oprita si ea de singura echipa din liga secunda din grupele UEL. Zurich a avut un portar erou si a egalat pe final. Rezumatul partidei

Data publicarii: Vineri 25 Noiembrie 2016, 09:58
Data actualizarii: Vineri 25 Noiembrie 2016, 10:05

Vezi AICI toate fazele din Steaua 2-1 Osmanlispor

Steaua are parte de una dintre cele mai echilibrate grupe vazute in UEFA Europa League. Cu o etapa inaintea finalului acestei faze, toate cele patru formatii pastreaza sanse de calificare in primavara.

Vicecampioana Romaniei a reusit aseara, pe National Arena, sa o invinga cu 2-1 pe Osmanlispor, in timp ce spaniolii de la Villarreal au fost tinuti in sah de echipa de liga a doua FC Zurich, care a inregistrat doua remize si cu Steaua.

Zurich si Villarreal au terminat la egalitate, scor 1-1, in Elvetia, dupa un meci in care portarul gazdelor a fost cel mai bun om.

Pentru Villarreal a inscris Bruno, in minutul 14, in timp ce pentru Zurich a egalat Rodriguez, dintr-un penalty, cu 3 minute inaintea finalului jocului.