Data publicarii: Joi 30 Aprilie 2009, 20:58
Data actualizarii: Vineri 01 Mai 2009, 00:22

Mircea Lucescu scrie istorie la Donetk! Echipa lui a reusit un egal 1-1 la Kiev si este favorita la calificarea in FINALA! Vezi rezumatul:

Dinamo Kiev a deschis scorul in minutul 22, datorita unui autogol al lui Cigrinski. Oaspetii au egalat, in minutul 68, prin Fernandinho.

La Dinamo Kiev, Tiberiu Ghioane si Florin Cernat au fost rezerve, in timp ce la Sahtior Razvan Rat a fost titular.

Formatia gazda, antrenata de Yuri Semin, a evoluat in urmatoarea formula: Bogush - Betao, Sabljici, Yussuf, El Kaddouri - Correa (Cernat '82), Vukojevici, Ninkovici - Bangoura (Ghioane '46), Aliev, Milevski.

Pentru Sahtior Donetk au evoluat: Pyatov - Srna, Kucher, Cigrinski, Rat - Ilsinho (Willian '56), Hubschman, Duljaj, Fernandinho - Jadson (Lewandowski '76) - Luiz Adriano (Gladki '46).

Partida retur dintre cele doua formatii va avea loc, in data de 7 mai, la Donetk.

Rezumatul nu poate fi vazut decat de utilizatorii din Romania, din cauza restrictiilor impuse de UEFA!