VIDEO | Dinamo Kiev a inscris golul de 3-1 dupa un HENT EVIDENT, stelistii au protestat vehement! Vezi faza:

Data publicarii: Joi 02 Octombrie 2014, 22:19
Data actualizarii: Joi 02 Octombrie 2014, 22:25

Dinamo Kiev 3-1 Steaua | Campioana Romaniei a pierdut al doilea meci din grupele Europa League. Stelistii au fost aproape de revenire pe final, dar ucrainienii au inchis tabela cu un gol venit in urma unei greseli flagrante de arbitraj.

Steaua a pierdut cea de-a doua partida din grupele Europa League, dupa un meci dezamagitor facut la Kiev. Desi a avut o sansa mare in prima repriza, cand Chipciu a scapat singur si a lovit bara, Dinamo a fost tot meciul in control, iar Kravets si Yarmolenko l-au invins pe Arlauskis.

Chiar si asa, echipa lui Costel Galca a sperat in ultimele minute la egalare, dupa ce Raul Rusescu a reusit sa reduca din diferenta.

Ucrainienii au inchis insa tabela prin reusita polonezului Teodorczyk, cel care a inscris insa dupa o greseala mare de arbitraj. Faza golului a fost precedata de un hent evident al unui jucator ucrainian.