VIDEO! BLESTEMUL lui Razvan! Rapid pierde cu GHINION in ultimele minute! Rapid 1-3 PSV! Vezi rezumatul meciului:

Data publicarii: Joi 29 Septembrie 2011, 23:55
Data actualizarii: Vineri 30 Septembrie 2011, 00:46

Rapid pierde primul meci pe National Arena dupa trei goluri primite pe final de repriza.

Se termina meciul! In celalalt meci al grupei, Legia Varsovia - Hapoel Tel Aviv 3-2.

Min 90+1: Gol PSV!
Matavz inscrie dupa un contraatac inceput din cauza unei degajari gresite a lui Marcos Antonio

Min 88: Gol PSV! Toivonen inscrie superb cu capul la prima faza la care capitanul olandezilor a iesit in evidenta

Min 85: Galben pentru Rui Duarte dupa un fault necesar la Mertens care ar fi scapat singur pe banda.

Min 84:
Intra Cassio in locul lui Pancu.

Min 80:
Mertens se arunca in careu si vede galben pentru simulare.

Min 61:
Dani Coman iese prost pe o centrare, urmeaza sutul care e scos de Rui Duarte de pe linia portii!

Min 60: Rui Duarte respinge excelent in corner cu o alunecare

Min 56
:
Deac vede si el cartonas galben pentru un fault la Lens.

Min 55:
Cornerul este foarte periculos, olandezii resping pana la urma

Min 54:
Contraatac foarte frumos al Rapidului, Deac scoate pana la urma un corner

Min 52: Galben Strootman

Min 51:
Schimbare la Rapid. Intra Teixeira in locul Roman!

Rapid incepe repriza cu mai mult tupeu si face un presing care ii incomodeaza pe olandezi.

Min 48:
Pancu, aproape sa profite de o pasa prea inceata a lui Bouma catre Isaksson care reuseste sa degajeze in aut!

Bouma egaleaza dupa o faza fixa la care a fost lasat singur in careu

Min 35: Pieters se accidenteaza iar rapidistii dau mingea in aut desi putea pleca pe contraatac.

Min 27: Goooool Rapid
!
Alexa deschide scorul cu o lovitura de cap din careu! Este primul gol dat de un roman pe noua arena de 55.000 de locuri!

Min 26: Pancu rateaza o noua ocazie pentru Rapid, sutul lui este scos de sub bara de Isaksson

Min 25: Cea mai mare ratare a olandezilor. Centrarea de pe dreapta il gaseste singur pe Matavz care sterge prea mult mingea

Min 21: Lovitura libera a lui PSV batuta pe jos, mingea este deviata pe langa poarta lui Dani Coman

Min 20:
Bozovic opreste incredibil un contraatac al lui PSV.

Min 19: Corner pentru Rapid, batut de Deac. Mingea se duce pe coltul scurt si e respinsa

Min 18:
Faza foarte periculoasa a lui PSV, din fericire asistentul ridica fanionul la pasa catre Wijnaldum

PSV incepe in atac. Olandezii au primul corner, respinge Dani Coman

Min 1: A inceput meciul iar fanii rapidisti au o coregrafie speciala!

Info start:
Aproximativ 15.000 de fani ai Rapidului se afla deja pe National Arena.

Dinu Gheorghe si George Copos nu vad meciul impreuna. Daca patronul Rapidului a ales sa stea la loja, presedintele clubului se afla la tribuna oficiala.

Jucatorul Mioveniului care a mai jucat la Rapid si Dinamo, Margaritescu, se afla la meci. Rapperul Guess Who este si el pe National Arena.

Dani Coman a fost aclamat de fanii Rapidului cand a iesit la incalzire. Sezonul trecut, Coman a fost criticat de galeria Rapidului care il sustineau pe Bornescu.

PSV Eindhoven nu a pierdut niciodata in Cupa UEFA sau in Europa League in faza grupelor! Olandezii au un palmares de 9 victorii si 4 egaluri! Mai mult, PSV are 4 victorii consecutive in meciurile din deplasare!

Si Rapid sta bine acasa. De 16 meciuri Rapid nu a mai pierdut in meciurile din Europa pe teren propria. Culmea, ultima echipa care a invins-o a fost din Olanda - Vitesse.

In meciurile cu echipele din Romania, PSV a pierdut doar o data si a castigat de 5 ori. Rapid a jucat de 4 ori contra formatii din Olanda si au o victorie, o infrangere si 2 egaluri.