Europa League Europa League
Data publicarii: Joi 04 Aprilie 2013, 22:03
Data actualizarii: Vineri 05 Aprilie 2013, 00:12

►Sferturile Europa League | Benfica 3-1 Newcastle, Chelsea 3-1 Rubin Kazan, Fenerbahce 2-0 Lazio, Tottenham 2-2 Basel

Rubin Kazan este Rubin Ka..Steaua :) Rusii au plecat invinsi de pe Stamford Bridge si au sanse minime de calificare in semifinalele Europa League.

Radu Stefan a fost capitanul lui Lazio pe Sukru Saracoglu, dar a 'comis-o' in minutul 78, cand a facut un hent in careu, in urma caruia turcii au reusit sa deschida scorul din penalty prin Webo. In finalul meciului, Kuyt a majorat scorul si Fenerbahce are prima sansa de calificare.

In celelalte doua meciuri ale serii, Benfica si Tottenham au reusit reveniri spectaculoase. Portughezii au fost condusi cu 1-0, dar au castigat in final cu 3-1, in timp ce Tottenham a scos un egal chinuit, dupa ce s-a vazut condusa cu 2-0 de elvetienii de la Basel.

Partidele retur vor avea loc pe 11 aprilie.