Lucescu si Rat in semifinalele UEFA, nationala mai asteapta? Marseille 1-2 Sahtior! Vezi rezumat

Data publicarii: Vineri 17 Aprilie 2009, 00:10
Data actualizarii: Vineri 17 Aprilie 2009, 00:37

MARSEILLE 1-2 SAHTIOR | Sahtior s-a calificat in semifinalele UEFA, dupa ce a castigat si la Marseille cu 2-1. Razvan Rat si Mircea Lucescu au ocazia sa se razbune pe rivala din campionat, Dinamo Kiev! Vezi rezumat:

Dupa Supercupa Europei cu Galatasaray si semifinala cu Dinamo de acum 19 ani, Mircea Lucescu este aproape de o noua mare performanta: mai are un pas pana la finala UEFA de la Istanbul!

Marseille se poate gandi linistita la titlul din Franta, acolo unde este aproape de a o detrona dupa sapte ani pe Lyon.

Fernandinho si Luis Adriano nu le-au dat nicio sansa lui Ben Arfa si compania. Golul viclean al lui Fernandinho, in minutul 30, si Luis Adriano, care a inchis tabela cand nimic nu se mai putea schimba, au hotarat soarta calificarii!

Ucraina are doua echipe in semifinale, dupa calificarea lui Dinamo Kiev!

Min90: Luis Adriano da lovitura! sahtior este in semifinale!
Min42: Marseille egaleaza inaintea pauzei dupa o greseala a lui Rat, centrare de pe dreapta si reluare a lui Ben Arfa!
Min30: Goool, Sahtior! Fernandinho suteaza din unghi imposibil si deschide scorul! Mircea Lucescu isi poate face planuri pentru semifinale!