FOC pentru Steaua! Twente a batut Fener cu 2-1! Vezi rezumat

Data publicarii: Vineri 18 Septembrie 2009, 14:29
Data actualizarii: Vineri 18 Septembrie 2009, 14:43

Twente Enschede a invins, joi, in deplasare, scor 2-1 (0-0), pe Fenerbahce, intr-un meci contand pentru prima etapa a grupei H din Liga Europa, din care face parte si Steaua.

Gazdele au deschis scorul prin Mehmet Topuz, in minutul 71. N'Kufo a egalat dupa patru minute si tot el a marcat golul victoriei, in minutul 80.

Fenerbahce Istanbul: Volkan - Gokhan, Bilica, Lugano, Roberto Carlos (Mehmet Topuz '64) - Emre Belezoglu, Cristian, Kazim (Deivid '81) - Alex, Guiza (Semih Senturk '81), Andre Santos. Antrenor: Christoph Daum.

Twente Enschede: Boschker - Stam, Wisgerhof, Douglas, Kuiper - Brama, Perez (Akram '90+1), Tiote (Janssen '42) - Ruiz, N'Kufo, Stoch (Vujicevici '70). Antrenor: Steve McClaren.