Bilbao 2-2 Schalke! Raul a inscris un gol fabulos! Bilbao e favorita sa castige finala de la Bucuresti! Vezi golurile si cum arata semifinalele:

Data publicarii: Joi 05 Aprilie 2012, 23:55
Data actualizarii: Vineri 06 Aprilie 2012, 14:45

Bilbao merge in semifinale dupa un scor general de 6-4 in fata celor de la Schalke!

Echipele de start

Athletic Bilbao: 1 Iraizoz, 3 Aurtenetxe, 5 Amorebieta, 9 Llorente, 10 Oscar de Marcos, 14 Susaeta, 15 Andoni Iraola, 19 Muniain, 21 Herrera, 23 Ekiza, 24 Martinez
Rezerve: 13 Raul, 2 Toquera, 6 Mikel San Jose, 11 Gabilondo, 19 Perez, 28 Gomez, 32 De Galarreta

Schalke: 36 Unnerstall, 3 Escudero, 6 Hoogland, 7 Raul, 10 Hotby, 13 Jermaine Jones, 14 Papadopoulos, 18 Jurado, 19 Obasi, 25 Klaas-Jan Huntelaar, 32 Matip
Rezerve: 33 Schober, 8 Marica, 12 Hoger, 17 Farfan, 21 Metzelder, 22 Uchida, 28 Mortiz

VEZI AICI INTEGRAL BILBAO - SCHALKE

-----------------------------------------------

Semifinalele Europa League

Sporting – Athletic Bilbao
Atletico Madrid - Valencia

FINAL linistit de meci! Bilbao merge in semifinale dupa o victorie in Germania si un 2-2 spectaculos pe teren propriu!

... Papadopoulos

Min 77: OCAZIE pentru Schalke din lovitura libera! Huntelaar trimite cu capul peste poarta din doar 4 metri!!!!!!!!

... Matip

SCHIMBARE: Hoger (intra) - Holtby (iese la Schalke), San Jose (intra) - Ibai Gomez (iese Ahletic)

... De Marcos (Athletic)

Min 72: Bilbao a reusit sa calmeze jocul iar Schalke pare sa nu mai aibe forta sa inscrie de inca 2 ori!

SCHIMBARE: Marica (intra) - Obasi (iese) in minutul 62

SCHIMBARE: Farfan (intra) - Jurado (iese)

SCHIMBARE: Toquero (intra) - Llorente (iese)

Min 55: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Bilbao!!!! Bascii egaleaza in doar 2 minute dupa o faza in care trebuia sa se dicteze offside!

Min 52: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL RAUL!!!! Torpila acestuia se opreste in vinclu! Schalke are nevoie de inca 2 goluri!

Min 46: A inceput a doua repriza

PAUZA! Scorul este 1-1 iar Schalke poate merge mai departe doar daca mai inscrie cu 3 goluri mai mult decat Bilbao!

Min 41: GOOOOOOOOOOOOOOOL IBAI GOMEZ!!!!!!!!! La doar 10 minute de cand a intrat pe teren trimite un sut fenomenal in plasa laterala! Este 1-1!!!

Min 38: Muniain trage putin pe langa poarta de la 20 de metri!

Min 35: Ocazie Huntelaar! Olandezul este in forma de sut! A trimis o torpila putin peste poarta!

SCHIMBARE: Ibai Gomez (intra) - Ander Herrera (iese)

Min 29: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL Schalke!!!!!!!!!! Huntelaar marcheaza dupa un sut de la 20 de metri!!!

Min 23: Ocazie pentru Bilbao, mingea se duce in plasa laterala! Corner!

Min 16: Holtby trage de la 30 de metri, direct in bratele portarului!

Min 10: HUNTELAAAAAAAAAR!!! Ce ocazie pentru Schalke! Sut din 10 metri deviat in ultima clipa peste poarta de portar!!!

Min 8: CE OCAZIE!!! Muniain trimite cu capul in bratele portarului, din doar 8 metri!

Min 3: Raul are o ocazie pentru Schalke, insa mingea se duce in corner. Inceput bun de meci

Min 1: Bascii scap unu la unu cu portarul insa a fost offside

Min 0: A inceput meciul

Bilbao a batut cu 4-2 pe Schalke in meciul tur. Returul din Tara Bascilor se anunta de foc. Nemtii vor da totul pentru a intoarce rezultatul si a obtine calificarea in semifinale.

Raul a sosit in Bilbao insotit de 20 de politisti. Tensiunea este mare insa Ciprian Marica nu se va lasa usor.

"Speranta moare ultima. Am venit aici sa aratam ca in tur a fost o greseala si vom incerca sa intoarcem pe cat posibil scorul", spune Marica.