Seara nebuna in Europa League! 23 de goluri si cea mai rapida reusita din istorie: Fiorentina 1-1 Roma, Villarreal 1-3 Sevilla, Wolfsburg 3-1 Inter - VIDEO. Vezi toate REZUMATELE:

Europa League
Live Blog

Data publicarii: Joi 12 Martie 2015, 17:17
Data actualizarii: Vineri 13 Martie 2015, 07:27

Vezi aici toate rezultatele serii din optimile Europa League si VIDEO cu toate golurile de la Wolfsburg 3-1 Inter.

23:59 12 Mar

23 de goluri s-au dat joi seara in turul optimilor Europa League. Tatarusanu nu a fost in lotul Fiorentinei pentru meciul cu Roma, iar Puscas a fost rezerva in infrangerea cu Wolfsburg. Sevilla a reusit performanta serii. Vitolo a marcat cel mai rapid gol din istoria competitiei, in secunda 13 si 21 de sutimi.

SCORURILE SERII IN TURUL OPTIMILOR EUROPA LEAGUE - VIDEO REZUMATE AICI

Wolfsburg 3-1 Inter (vedeti golurile mai jos)

23:44 12 Mar

2-1 Everton! Lukaku marcheaza din penalty in fata lui Dinamo Kiev, in minutul 82

23:43 12 Mar

1-1 Roma! Seydou Keita inscrie pentru Roma in fata Fiorentinei cu o lovitura de cap din 6 metri, in minutul 77

23:18 12 Mar

3-1 Napoli! Gonzalo Higuain reuseste hattrickul in fata lui Dinamo Moscova in minutul 55

23:15 12 Mar

1-3 Sevilla! Nebunie pe Madrigal! Gameiro reface diferenta de doua goluri pentru Sevilla dupa mai putin de doua minute!

23:13 12 Mar

1-2 Villarreal! Start exploziv de repriza! Vietto inscrie de la marginea careului mic! Sevilla cere offside, centralul se consulta cu asistentul si cu arbitrul aditional si lasa golul!

22:42 12 Mar

2-1 Napoli! Higuain reuseste dubla din penalty in minutul 31 in fata lui Dinamo Moscova

22:34 12 Mar

1-1 Napoli! Higuain egaleaza in meciul disputat acasa cu Dinamo Moscova, in minutul 25

22:32 12 Mar

0-2 Sevilla! M'Bia marcheaza in fata lui Villarreal, in minutul 26 dintr-o pozitie suspecta de offside

22:26 12 Mar

1-0 Fiorentina! Ilicic inscrie in minutul 17 in fata Romei cu un sut superb in vinclu de la 14 metri

22:22 12 Mar

0-1 Dinamo Kiev! Oleg Gusev inscrie pentru Dinamo Kiev in fata lui Everton in minutul 14

22:12 12 Mar

0-1 Dinamo Moscova! Kuranyi deschide scorul dupa 120 de secunde in fata lui Napoli

22:06 12 Mar

0-1 Sevilla! Incredibil! Gol reusit de Sevilla in secunda 14 a meciului cu Villarreal, prin Vitolo. Un minut mai tarziu, Villarreal trimite in BARA!

21:34 12 Mar

3-1 Wolfsburg! De Bruyne reuseste dubla (VIDEO) in fata lui Inter cu o executie superba din lovitura libera

21:21 12 Mar

2-1 Wolfsburg! De Bruyne marcheaza (VIDEO) in minutul 63, iar nemtii reusesc sa rastoarne scorul

21:08 12 Mar

0-1 Besiktas! Gokhan Tore deschide scorul in fata lui Club Brugge!

20:58 12 Mar

Alte imagini de la Liverpool, unde Everton joaca cu Dinamo Kiev

20:57 12 Mar

Cum arata pana acum seara de Europa League

20:53 12 Mar

Zenit 2-0 Torino, scor final. Au marcat Witsel, in minutul 38, si Criscito, in minutul 53.

20:45 12 Mar

Fanii se incalzesc inainte de Villarreal - Sevilla

20:33 12 Mar

1-0 Dnepr! Zozulya deschide scorul in minutul 30 al meciului cu Ajax. Olandezii au mereu probleme cand trebuie sa joace in tarile din Estul Europei. Remember Steaua? :)

20:30 12 Mar

Imagini de la stadionul lui Everton inaintea meciului cu Dinamo Kiev, de la 22:00

20:29 12 Mar

1-1 Wolfsburg! Naldo marcheaza (VIDEO) pentru nemti in minutul 28 al meciului cu Inter!

20:22 12 Mar

Roma se pregateste sa plece spre stadionul Fiorentinei. Meciul este la 22:00, live text pe www.sport.ro.

20:12 12 Mar

2-0 Zenit! Criscito marcheaza, iar rusii se distanteaza in fata lui Torino

20:09 12 Mar

0-1 Inter! Palacio deschide scorul in minutul 6 al meciului (VIDEO) Partida cu Wolfsburg este acum live la Sport.ro

19:42 12 Mar

1-0 Zenit! Witsel, din careu, dupa o minge respinsa initial de Padelli.

17:19 12 Mar

Nu e mare derby intre Dinamo Kiev si Everton, dar chiar si asa iata ca pot exista "razboaie" ale declaratiilor. OK, razboi poate nu e cel mai indicat cuvant acum, mai ales ca vorbim despre o echipa din Ucraina, dar Oleh Husyev de la Dinamo Kiev a declarat despre meciul cu Everton ca va juca cu "niste tarani de mijlocul clasamentului din Anglia"

Inca nu e clar daca a vrut sa spuna tarani (peasants) sau fazani (pheasants). Presa din Anglia inca nu a reusit sa traduca exact interviul jucatorului lui Dinamo :)

11:27 12 Mar

Tatarusanu si Puscas sunt singurii romani ramas in cursa pentru trofeul Europa League.

Portarul lui Fiorentina sufera in urma unei accidentari si a fost absent din poarta echipei sale in ultimele 2 saptamani, urmand a intra titular cel mai probabil in retur. Fiorentina - AS Roma este cel mai tare meci din optimi, ambele echipe fiind in fruntea clasamentului in Italia.

Un alt meci interesant este cel intre Wolfsburg, singura echipa care ii tine piept lui Bayern in Germania, si formatia romanului George Puscas, Inter. Cele doua echipe joaca in direct la Sport.ro de la 20:00, iar Puscas este anuntat rezerva.

300x250
Analiștii militari, despre răspunsul Israelului la atacul cu drone de sâmbătă: „Limitat și strict simbolic”