Prima surpriză în Cupa României: CSA Steaua, eliminată de Progresul Spartac în turul doi al competiției

Cupa Romaniei csa steaua Progresul Spartac Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 18 August 2021, 18:53
Data actualizarii: Miercuri 18 August 2021, 19:05

CSA Steaua a fost eliminată din Cupa României, după ce a pierdut în turul doi în fața echipei Progresul Spartac, 1-2.

Echipa din Liga 3 a reușit să învingă pe CSA Steaua după o partidă spectaculoasă, în care cele trei goluri s-au marcat în repriza a doua.

În sezonul trecut, Progresul Spartac reușise o altă surpriză în Cupa României, după ce a scos-o din competiție pe Rapid.

Gazdele au deschis scorul datorită golului marcat de Lixandru, după o lovitură liberă transformată perfect. Șapte minute mai târziu, CSA Steaua e egalat prin reușita lui Chipirliu, golgheterul formației din acest sezon.

Golul victoriei a fost marcat în ultimul minut regulamentar al partidei. Mihăiescu a înscris după o pasă a lui Ohaci.