Ouzounidis, dupa ce l-a invins pe Sandoi chiar de ziua lui: "I-am facut un cadou sambata, dar de data asta a venit randul nostru!"

Universitatea Craiova Chindia Targoviste Cupa Romaniei Marinos Ouzounidis Cupa Romaniei Ouzounidis, dupa ce l-a invins pe Sandoi chiar de ziua lui: "I-am facut un cadou sambata, dar de data asta a venit randul nostru!"
Data publicarii: Marti 02 Martie 2021, 23:10
Data actualizarii: Marti 02 Martie 2021, 23:22

Universitatea Craiova s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei dupa ce a castigat cu 1-0 impotriva Chindiei Targoviste.

Singurul gol al meciului a fost marcat de George Cimpanu in minutul 27. Dupa meci, antrenorul grec al Craiovei Marinos Ouzounidis l-a felicitat pe Emil Sandoi care a implinit varsta de 56 de ani chiar in ziua meciului.

Ouzounidis a vorbit despre problemele din atac pe care le are echipa sa, dar si despre penalty-ul neacordat pentru olteni in prima repriza la un duel intre Iacob si Marius Constantin.

• Ouzounidis, dupa ce l-a invins pe Sandoi chiar de ziua lui: I-am facut un cadou sambata, dar de data asta a venit randul nostru!

"Am avut multe ocazii, cred ca puteam sa terminam meciul mai devreme. Trebuie sa fim mai decisivi in fata portii.

Sper sa fie doar o greseala, toti facem greseli in  timpul meciului, dar in acest tip de meciuri cand ai un penalty iti poate usura jocul foarte mult.

In acest moment avem probleme la finalizare. Stim asta. Poate atacantii nostri au nevoie de mai multa incredere. Reusim sa ne crem ocazii, reusim sa ajungem in careul advers, acolo trebuie sa mai lucram.

Nu ma gandesc neaparat la castigarea Cupei, ma gandesc la fiecare meci in parte. Ne gandim la meciurile de campionat care urmeaza si apoi o sa ne mai gandim si la Cupa.

Vreau sa ii spun 'La multi ani' lui Emil Sandoi. I-am facut un cadou sambata, dar azi a venit randul nostru", a declarat Marinos Ouzounidis la finalul meciului.