Chindia 0-1 Craiova | Echipa lui Ouzounidis isi ia revansa pentru infrangerea din campionat si este prima semifinalista a Cupei Romaniei!

Chindia Targoviste Cupa Romaniei Universitatea Craiova Cupa Romaniei Chindia 0-1 Craiova | Echipa lui Ouzounidis isi ia revansa pentru infrangerea din campionat si este prima semifinalista a Cupei Romaniei!
Data publicarii: Marti 02 Martie 2021, 22:21
Data actualizarii: Marti 02 Martie 2021, 23:48

Craiova este prima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei dupa victorie cu Chindia Targoviste, scor 1-0.

CHINDIA 0-1 CRAIOVA

Min. 90+3: Fluier final la Buzau! Craiova castiga cu 1-0 in fata Chindiei gratie golului marcat de Cimpanu si este prima echipa calificata in semifinalele Cupei Romaniei!

• Chindia Targoviste - Universitatea Craiova, LIVE TEXT de la 20:30 | Incep sferturile de finala ale Cupei Romaniei! Echipele probabile

Min. 90: Negut primeste primul cartonas galben al meciului dupa un fault din spate asupra lui Camara!

Min. 87: Alexandru Tudorie primeste o pasa in marginea careului de 16 metri, isi aseaza mingea si suteaza puternic in bara portii aparate de Moldovan!

Min. 46: A inceput repriza secunda!

Min. 45+1: Final de prima repriza la Buzau! Craiova conduce Chindia cu scorul de 1-0 dupa golul lui Cimpanu!

Min. 25: Goool Craiova! George Cimpanu inscrie cu un sut frumos la coltul scurt din interiorul careului!

Min. 18: Ocazie pentru Craiova! Marius Constantin reia din 6 metri un corner executat din partea dreapta! In momentul sutului, fundasul central al Craiovei este contrat de Iacob, iar jucatorii Craiovei cer lovitura de la 11 metri.

Min. 8: Ocazie uriasa pentru Chindia! Iacob reia cu capul din marginea careului de 6 metri o centrare din partea dreapta! Mingea se duce periculos in transversala portii oltenilor.

Min. 1: A inceput meciul!

19:15 Echipele trimise in teren de cei doi antrenori:

In aceasta seara incep meciurile din sferturile de finala ale Cupei Romaniei. Prima partida le pune fata in fata pe Chindia Targoviste si Universitatea Craiova.

In editia 2020/21 a Cupei Romaniei, echipa lui Emil Sandoi le-a eliminat pe FC Hermannstadt in 16-imi, scor 2-1 dupa loviturile de la 11 metri, si pe Farul Constanta in optimi, scor 3-0.

De cealalta parte, Universitatea Craiova a trecut de Progresul Spartac, scor 5-0, in 16-imile competitiei, si de FC Botosani, pe care a eliminat-o in optimi cu scorul de 1-0.

Cel mai recent duel dintre Chindia si Craiova s-a desfasurat in weekend, in etapa a 25-a a Ligii 1, cand jucatorii lui Emil Sandoi au invins echipa lui Ouzounidis cu 1-0.

Partida dintre Chindia Targoviste si Universitatea Craiova este programata de la ora 20:30 si va fi transmisa in format LIVE TEXT pe www.sport.ro.

Echipele probabile:

Chindia Targoviste: Aioani - Capusa, Pitian, Celea, Dinu - Dulca, Rata, Iacob, Dumitrascu - Popa, Berisha

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Vladoiu, Papp, Constantin, Bancu - Mateiu, Bic - Camara, Cimpanu, Baiaram - Tudorie