Minaur Baia Mare - Universitatea Craiova 0-4 | Oltenii, calificare fără emoții în sferturile Cupei României

Cupa Romaniei
Data publicarii: Miercuri 27 Octombrie 2021, 18:05
Data actualizarii: Miercuri 27 Octombrie 2021, 19:55

Universitatea Craiova s-a impus cu 4-0 contra celor de la Minaur Baia Mare, în optimile Cupei României.

Minaur Baia Mare - Universitatea Craiova 0-4

Elevii lui Reghecampf nu au avut milă de Minaur Baia Mare. Meciul a fost la discreția Universității Craiova, care s-a impus cu 4-0, în optimile Cupei României. Astfel, oltenii s-au calificat în sferturile competiției.

• Reghecampf

Final.

Min. 56: Gol Craiova! Koljic își trece și el numele pe lista marcatorilor. Atacantul fructifică centrarea lui Markovic și înscrie cu o lovitură de cap.

Min. 54: Gol Craiova! Vînă centrează în careu, iar Mihai Bălașa marchează în urma unei faze fixe cu o lovitură de cap.

Pauză.

Min. 15: Gol Craiova! Marius Constantin marchează de la punctul cu var și majorează avantajul pentru olteni.

Min. 9: Gol Craiova! Gustavo fructifică formidabil o lovitură liberă de la peste 20 de metri și deschide scorul.

Min. 1: A început partida!

Minaur a eliminat două grupări din Liga 2 până acum, în Cupa României: băimărenii au trecut de Unirea Dej (1-0) și de Politehnica Iași (3-1). Clubul a închiriat o nocturnă mobilă pentru înfruntarea cu formația patronată de Mihai Rotaru.

LIVE Minaur Baia Mare - Universitatea Craiova

Absenţa suporterilor la partida din Baia Mare nu este considerată de Laurențiu Reghecampf, antrenorul oltenilor, un avantaj pentru formaţia sa: "Nu este un avantaj că se joacă fără spectatori.

Noi suntem obişnuiţi cu spectatori, cu atmosferă în stadion. Fotbalul fără fani nu are aceeaşi frumuseţe. Sperăm ca situaţia să se îndrepte în România, să intrăm într-un ritm normal".

În ultimul joc de campionat, Minaur s-a impus pe teren propriu, scor 3-0, cu echipa a doua a celor de la CFR Cluj.

Minaur e pe primul loc în seria a 10-a a Ligii a treia, cu 22 de puncte în nouă runde, cu un golaveraj 24-10.